ساخت تاج گل با کاغذ


تاریخ ارسال :

۱۰ تير ۱۳۹۳

ساخت تاج گل با کاغذ

اگر به گل ها علاقه دارید و می خواهید یک تاج گل زیبا داشته باشید، میتوانید با استفاده از کاغذ های رنگی و کمک گرفتن از روشی که ما برایتان می گوییم یک تاج گل زیبا بسازید.


برای آن دسته از افراد که زمستان را دوست ندارند و دوست دارند روح بهار به خانه ی آن‌ها بازگردد، روشی وجود دارد که این کار را برایشان ممکن می‌سازد. شما می‌توانید تعدادی دکور کاغذی زیبا بسازید که شبیه به گل‌هاست و به شما بهار و رنگارنگی آن را یادآوری می‌کند. برای ساخت این دکور زیبای بهاری شما به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 

·      مقوا

·      کاغذ

·      چسب حرارتی

·      قیچی

 

ساخت تاج گل با کاغذ

 

ساخت تاج گل با کاغذ

با بریدن کاغذ به 4 تکه کار خود را شروع کنید. لازم نیست از صفحه‌های کامل استفاده کنید. اگر برگه‌ی کامل را به کار ببرید عرض تاج گل شما ممکن است حدود 90 سانت شود. در اینجا برای لایه‌ی زیری از کاغذ خاکستری نصف صفحه استفاده شده است. اگر از کاغذ با ابعاد 30 در 30 سانت استفاده می‌کنید، بریدن آن به 4 قسمت نیز می تواند مناسب باشد.

 

ساخت تاج گل با کاغذ

کاغذهای بریده‌شده را به شکل مخروطی بپیچید که یک گوشه داشته باشد که نوک گلبرگ خواهد بود. مقدار کمی چسب حرارتی روی کاغذ بریزید تا آن را به شکل مخروط پیچیده نگه دارد.

 

ساخت تاج گل با کاغذ

با نگه‌داشتن کاغذها به شکل پیچیده شده و چسباندن آن‌ها کوهی از مخروط‌ها خواهید داشت.

 

ساخت تاج گل با کاغذ

مخروط‌ها را برداشته و حدود 4 سانت انتهای آن را تا کنید. کمی چسب حرارتی روی قسمت صاف شده ریخته و آن را روی لبه‌ی بیرونی مقوای دایره شکل بچسبانید. برای اولین ردیف، شکاف کوچکی میان مخروط‌ها بگذارید.

 

ساخت تاج گل با کاغذ

کار تا کردن، چسباندن و قرار دادن مخروط‌های باقیمانده را ادامه دهید، جای هر کدام باید متناوباً بین مخروط‌های ردیف قبل باشد. هر ردیف را نزدیک‌تر به مرکز چسب بزنید، نه روی لبه‌ی صاف شده‌ی ردیف قبلی.

 

ساخت تاج گل با کاغذ

به چسباندن ردیف‌ها ادامه دهید تا زمانی که به مرکز برسید. در اینجا 4 ردیف میانی باریک‌تر از ردیف‌های قبلی ساخته شده است اما این کار ضروری نیست.

 

ساخت تاج گل با کاغذ