روش بافت کیف پول


تاریخ ارسال :

۴ تير ۱۳۹۳

روش بافت کیف پول

اگر شما هم می خواهید یک کیف پول بافتنی زیبا داشته باشد.شاید بهتر باشد خودتان آن را درست کنید.ما روش بافت کیف پول را به شما آموزش می دهیم.


برای کیف پول : اندازه 8 دانه و 12 ردیف = 5.08 سانتی‌متر

برای جلد : 11 دانه و 15 ردیف = 5.08 سانتی‌متر

 

بافت کیف پول

تجهیزات مورد نیاز

قلاب سایز 8 آمریکا ( برای کیف پول )

کلاف سایز متوسط ( برای کیف پول )

1.30 متر پارچه‌ی نخی برای سبک ( برای کیف پول )

زیپ ( برای کیف پول )

قلاب سایز 6 آمریکا ( برای کیف پول )

کاموای سبک ( برای جلد)

 

مراحل انجام کار :

 

مرحله‌ی 1 :

یک مستطیل 20.32 در 27.95 سانتی‌متری ببافید ( یک ردیف ببافید. برگشته و این عمل را تکرار کنید )

 

مرحله‌ی 2 :

قطعه‌ی بافته‌شده را از وسط تا کنید به طوری که روی کار رو به شما باشد. با سوزن اطراف کار را به هم بدوزید. سمت روی کار را به سمت بیرون بیاورید. آن را با اطو صاف کنید. 

 

مرحله‌ی 3 :

زیپ را باز کنید. ( از زیپ‌هایی استفاده کنید که با کار شما در حال باز تناسب داشته باشد ) زیپ را به داخل کار متصل کنید. با نخ محکم زیپ را در همان محل بدوزید. 

 

مرحله‌ی 4 :

برای آستر، یک تکه پارچه‌ی نخی به اندازه‌ی 20.32 سانتی متر و 27.95 سانتی متر ببرید. لبه‌های کوتاه به اندازه‌ی 1.5 سانتی متر تا بزنید، پشت کار رو به شما باشد. پارچه را از وسط تا کنید. دو انتها روی هم باشد و سمت درست‌کار رو به شما باشد. لبه‌های کار را به هم بدوزید، به طوری که 3.5 سانتی متر درز بماند. کار را برنگردانید. 

 

مرحله‌ی 5 :

آستر را داخل کیف بگذارید. لبه‌های پارچه را مستقیماً به دندانه‌های زیپ بدوزید. اگر دوست دارید از یک زنگوله یا آویز برای زیپ استفاده کنید. 

 

مرحله‌ی 6 :

یک آستر مستطیل به عرض 10.16 و طول 38 سانتی متر ببافید. از وسط تا کنید و سمت درست‌کار رو به شما باشد. لبه‌های کار را با سوزن به هم بدوزید. روی کار را بیرون بیاورید. با اطو صاف کنید. به آن دکمه اضافه کنید.