چهار محصول مراقبت از مو که هرگز نباید روی صورت استفاده کنید


تاریخ ارسال :

۲۸ خرداد ۱۳۹۳

چهار محصول مراقبت از مو که هرگز نباید روی صورت استفاده کنید

برخی از محصولاتی که برای مو استفاده می شوند برای پوست صورت بسیار مضر هستند و ما سعی داریم شما را با چهار محصول مراقبت از مو که هرگز نباید روی پوست صورت استفاده کنید ،اشنا کنیم..


 

 اسپری مو

ممکن است شنیده باشید که افشاندن مقداری اسپری مو بر روی صورت به نشستن آرایش بر روی صورت کمک می‌کند، اما اسپری مو حاوی لاک و الکل است که پوست را خشک می‌کند. همچنین اسپری مو حاوی دافع نیز هست که پوست صورت شما را تحریک کرده و آن را قرمز و ناصاف می‌کند.

 

 رنگ مو

اگر مرتباً موهایتان را رنگ می‌کنید و می‌خواهید ابروهایتان را هم با آن هماهنگ کنید، به جای استفاده از رنگ خانگی (که نسبت به رنگ‌های سالنی آسیب بیشتری میرسانند)، از رنگ‌های بر پایه گیاهی یا ریمل ابرو برای ابروهایتان استفاده کنید. فرمول این مواد نسبت به رنگ خانگی که می‌تواند برای پوست حساس اطراف چشم تحریک کننده باشد، ملایم‌تر است.

 

 سرم مو

اگر تصادفاً سرم مو به جای سرم پوست گرفته‌اید، مراقب باشید که از آن بر روی پوست صورتتان استفاده نکنید . فرمول این سرم‌ها سرشار از مواد تشکیل دهنده‌ای است که نباید برای درمان مشکلات پوستی از آن استفاده شود. به علاوه بسیاری از آن‌ها حاوی اسانس‌هایی هستند که پوست صورت شما را تحریک می‌کند.

 

 شامپو

مواد فعالی که موی شما را تمیز می‌کند و آلودگی‌ها و چربی اضافه را از سطح موی شما پاک می‌کند، با موادی که باید برای پوستتان استفاده کنید یکسان نیست. شامپوها برای تمیز کردن ساقه مو ساخته شده‌اند و برای مولکول‌های پوست طراحی نشده و برای آن مناسب نیستند. اگر صورتتان را با شامپو بشویید، پوستتان خشک و پوسته‌پوسته می‌شود.