حل مسائل ریاضی دشوار با ماشین حساب ویندوز 7


تاریخ ارسال :

۱۲ آذر ۱۳۹۲

حل مسائل ریاضی دشوار با ماشین حساب ویندوز 7

با خواندن این مقاله مسائل ریاضی دشوار را با ماشین حساب حرفه ای ویندوز 7 انجام دهید.

 


مقدمه

ممکن است این نکته کمی خسته کننده به نظر برسد، اما ویندوز 7 قابلیت ماشین‌حساب خود را خیلی بالا برده است. امروزه علاوه بر عملکردهای علمی و استاندارد، شما می‌توانید کارهای برنامه‌نویسی و آماری، و همچنین کارهای روزانه‌ی خود مانند بررسی قصد خانه، محاسبه‌ی دستمزد ساعتی، و تخمین میزان مصرف گاز را نیز با این ماشین حساب انجام دهید.

 

روش استفاده از ماشین حساب

ماشین‌حساب در منوی Start قرار دارد. (اگر در سطح اولیه منوی استارت وجود نداشت، زیر Accessories را چک کنید. البته کار راحت تر این است که عبارت calc را در استارت جستجو کنید). بعد از باز شدن، از منوی View برای جابجایی بین موارد استاندارد، علمی ، آماری و برنامه‌نویسی استفاده کنید. (در ویندوز ویستا و XP فقط دوتای اولی موجود بودند)، بعلاوه در گزینه‌های زیر منو جستجو کنید تا به سناریوهای محاسبات روزمره دسترسی بیابید، همانند افزودن یا کم کردن از زمان‌ها در فرم تاریخ. برای مثال می‌توانید متوجه شوید بین امروز تا عید چند روز فاصله است، که در ماشین‌حساب معمولی نمی توانید از این قابلیت ها استفاده کنید.

 

ماشین حساب ویندوز 7

گزینه آخر منو، Worksheet، قالب‌های دیگر ماشین‌حساب را نشان میدهد. ( برای مثال فهمیدن وام خرید خانه)

همچنین ما دوستدار قابلیت جدید ماشین‌حساب در تبدیل واحدهای اندازه‌گیری به یکدیگر هستیم. با اینکه این تغییرات زندگی شما را متحول نکرده و بسیاری از آن‌ها را گوگل هم برای شما انجام می‌دهد، اما الآن که شما از این امکانات آگاه هستید، می توانید استفاده خوبی از آنها بکنید.