راکون | Raccoon


تاریخ ارسال :

۱ آذر ۱۳۹۲

راکون | Raccoon

در این مقاله شما در مورد نحوه زندگی، مشخصات ،تعداد گونه ها و نوع رفتار راکون ها آشنا خواهید شد


خصوصیات راکون ها

راکون های راهزن منظره‌ ای آشنا برای همه‌ی ما هستند، برای اینکه آن‌ها تقریباً همه چیز می‌خورند. این پستانداران در همه جا وجود داشته و در جنگل‌ها، مرداب، چمنزار و حتی شهرها دیده می‌شوند. راکون ها بسیار وفق پذیر بوده و از پنجه‌های جلویی و انگشتان بلندشان برای یافتن انواع متفاوتی از غذا استفاده می‌کنند.

 

نوع تغذیه راکون ها

در دنیای طبیعت، راکون ها مقدار زیادی از غذای خود را در آب به دام می‌اندازند. این کاوشگران شبگرد از پنجه‌های بسیار سریع خود برای گرفتن خرچنگ، قورباغه و دیگر حیوانات آبزی استفاده می‌کنند. بر روی زمین ، آنها حشرات و موش‌ها را از سوراخ‌هایشان بیرون کشیده و برای به دست آوردن تخم‌های لذیذ به آشیانه‌ها حمله می‌کنند.

راکون ها میوه ها و گیاهان را نیز می‌خورند  ازجمله آن‌هایی که در باغچه‌ی انسان‌ها و مزارع پرورش داده می‌شوند . آن‌ها حتی ممکن است سطل‌های زباله را برای خوردن محتویات آن باز کنند.

 

مکان زندگی و نوع زایمان راکون ها

این حیوانات دم حلقه‌ای در هنگام انتخاب مکانی برای اقامت بسیار فرصت‌طلب هستند. آن‌ها ممکن است در یک سوراخ درخت، کنده‌ی قطع‌شده درخت ، و یا زیر شیروانی خانه‌ها ساکن شوند. در اوایل تابستان ماده‌ها یک تا هفت بچه به دنیا می آورند.

راکون ها اغلب دو ماه اول زندگی خود را در سوراخ‌های درختان و در ارتفاع می‌گذرانند. بعد از این زمان مادر و بچه‌ها به زمین آمده و بچه‌ها شروع به شناسایی محیط اطراف می‌کنند.راکون های قسمت‌های شمالی زمین، اغلب در بهار و تابستان پرخوری می‌کنند تا بدنشان را چاق نگه‌دارند. سپس بیشتر زمستان را در لانه‌ی خود می‌خوابند. علاوه بر گونه‌ی مشهور راکون در شمال آمریکا،  6 گونه‌ی دیگر از راکون ها وجود دارد. بیشتر گونه‌های دیگر در جزیره‌های گرمسیری زندگی می‌کنند.

 

 1. راکون (Raccoon)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  2 تا 3 سال

  اندازه

  60 تا 95 سانتی متر

  وزن

  1.8 تا to 10.4 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  راکون

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  راکون