خرس خاکستری آمریکا |Grizzly Bear


تاریخ ارسال :

۱ آذر ۱۳۹۲

خرس خاکستری آمریکا |Grizzly Bear

در این مقاله شما با نوع زندگی، تغذیه، زاد و ولد و مشخصلت خرس خاکستری آمریکا آشنا خواهید شد.


 

خلق و خوی خرس خاکستری

خرس گریزلی (خرس خاکستری) زیر گونه‌ای آمریکایی از خرس‌های قهوه‌ای است.این حیوانات غول‌پیکر منزوی بوده و به جز ماده‌ها که با فرزندان خود زندگی می کنند، تنهایی را ترجیح می دهند. با این وجود این حیوانات بعضی مواقع دور هم جمع می شوند. گردهمایی بزرگ این خرس‌ها را می‌توان در مناطق ماهی گیری آلاسکا ، زمانی که در تابستان ماهی‌های سالمون به سمت بالای رودخانه برای تخم‌ریزی حرکت می‌کنند، مشاهده کرد. در این فصل ممکن است ده‌ها خرس دور هم جمع شوند تا از ماهی‌ها تغذیه کرده و چربی مورد نیازشان در طول فصل طولانی سرما را تأمین کنند.

 

تغذیه خرس خاکستری

خرس‌های گریزلی برای خواب زمستانی خود حفره ای را در زمین حفر می‌کنند. این حفره معمولاً در دامنه کوه حفر می شود. ماده‌ها در طول خواب زمستانی، فرزندان خود را که عموماً دوقلو هستند، به دنیا می‌آورند.خرس‌های گریزلی حیواناتی قدرتمند بوده و در بالای زنجیره غذایی قرار دارند، با این وجود، قسمت عمده رژیم غذایی آنها را مغزهای گیاهی، توت، میوه، برگ و ریشه‌ی درختان تشکیل می دهد.

خرس‌ها گوشتخوار نیز بوده و حیوانات دیگری که از جوندگان تا گوزن شمالی متفاوت هستند را شکار می کنند.

 

خصوصیات خرس خاکستری

خرس های گریزلی اغلب قهوه‌ای هستند، اما ممکن است خزهایی به رنگ سفید یا خاکستری داشته باشند.این خرس ها با وجود اندازه بزرگ خود، بسیار سریع بوده و ممکن است سرعتشان تا 48 کیلومتر در ساعت برسد. این حیوانات برای انسان‌ها نیز می توانند خطرناک باشند، به خصوص اگر آنها توسط فردی غافلگیر شده و یا فرد میان مادر و فرزندان خرس قرار بگیرد.

 

محل زندگی خرس خاکستری

خرس گریزلی قبلاً در تمام نقاط شمال غربی آمریکا زندگی می کردند. کلنی های اروپایی‌های مهاجر، به تدریج این خرس ها را از بخش های عمده ای از نقاط زندگی خود حذف کردند، به طوری که امروزه تنها 1000 خرس در قاره آمریکا وجود دارد که توسط قانون محافظت می‌شوند. بسیاری از خرس‌ها همچنان در حیات وحش کانادا و آلاسکا هستند، جایی که شکارچیان به عنوان یک غنیمت بزرگ آن‌ها را تعقیب می‌کنند.

 

 

 1. خرس گریزلی (Grizzly Bear)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  25 سال

  اندازه

  1.5 تا 2.5 متر

  وزن

  حدود 370 کیلوگرم

  وضعیت حفاظتی

  در خطر

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  خرس خاکستری آمریکا

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  خرس خاکستری آمریکا