جغد شاخدار بزرگ | Great Horned Owl


تاریخ ارسال :

۲۷ آبان ۱۳۹۲

جغد شاخدار بزرگ | Great Horned Owl

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات جغد شاخدار بزرگ آشنا خواهید شد.


نحوه زندگی جغد شاخدار

جغد شاخ‌دار بزرگ، متداول ترین جغد در آمریکاست که به دلیل وجود پرهای شاخ مانند روی سرش، به راحتی قابل‌تشخیص است.اینها پرندگانی سازگار بوده و از قطب شمال تا جنوب آمریکا زندگی می‌کنند. آن‌ها در حومه‌ی شهر، جنگل‌ها و مزارع زندگی می‌کنند. جمعیت شمالی آن‌ها در زمستان مهاجرت می‌کنند، اما انواعی که در آب و هوای معتدل زندگی می کنند، معمولاً همیشه در همانجا باقی می مانند.

 

محل زندگی جغد شاخدار

آن‌ها در سوراخ‌ها، کنده‌ی درختان، غارها و یا آشیانه‌های متروک پرندگان بزرگ‌تر زندگی می‌کنند. آن‌ها یک همسر داشته و 1تا 5 تخم می‌گذارند که هردو زوج از آن‌ها نگهداری کرده و نر برای یافتن غذا به شکار می رود. جغدها پرندگان قدرتمندی هستند و والدینی کاملاً محافظ می‌باشند. آن‌ها حتی به انسان‌هایی که زیاد به فرزندانشان نزدیک شوند حمله می‌کنند.

 

نحوه شکار جغد های شاخدار 

مانند جغدهای دیگر، این پرنده سیستم گوارشی خارق‌العاده‌ای دارد. آن‌ها گاهی شکارشان را کامل بلعیده و بعداً چیزهای ناخواسته مانند استخوان، خز یا هر چیز دیگری را برمی‌گردانند. جغدها شکارچیان خوبی در شب هستند که از بالا حمله کرده و از چنگال‌های قدرتمندشان برای گرفتن و حمل شکارهایی که گاه از خودشان سنگین‌تر است استفاده می‌کنند.

 

نوع تغذیه جغد شاخدار

جغدهای شاخ‌دار مخلوقات زیادی را شکار می‌کنند مانند راکون ، خرگوش، سنجاب، پرندگان خانگی، شاهین و جغدهای دیگر. آن‌ها اغلب راسوهای اسکانک را هم می‌خورند و شاید تنها حیوانی باشند که اینکار را انجام می دهند. جغد شاخ‌دار گاهی با راه رفتن روی زمین طعمه های کوچک تر را شکار می‌کند. این پرندگان حتی ممکن است از سگ و گربه‌ها هم تغذیه کنند.

جغدهای شاخ‌دار اغلب شب‌ها به فعالیت می‌پردازند بنابراین کشف آن‌ها کار دشواری است. اما در تاریکی بعد از غروب آفتاب، یا دقیقاً قبل از صبح، صدای "هو هو" ی معروف آن‌ها به گوش می‌رسد.

 

 1. جغد شاخدار بزرگ (Great Horned Owl)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  گوشتخوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  5 تا 15 سال

  اندازه

  بدن 46 تا 63 سانتی متر، گستره بال ها 1 تا 1.5 متر

  وزن

  1 تا 2.5 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  جغد شاخدار

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  جغد شاخدار