مکان های دیدنی شهر نیویورک


تاریخ ارسال :

۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر نیویورک

نیویورک یکی از شهرهای زیبا با ساختمان های فراوان و آسمان خراش های مسحور کننده است که با خواندن این مقاله با این آثار آشنا می شوید.

 
 
 

مقدمه

نیویورک، بزرگ ترین شهر در ایالات متحده، یک شاهکار معماری است که تعداد زیادی از بناهای تاریخی، ساختمان های باشکوه، و آسمان خراش های مسحور کننده را در خود جای داده است...

 

میدان تایمز (Times Square)

میدان ساعت یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های نیویورک است که به دلیل تئاترها، سینماها و بیلبوردهایش مشهور است. این میدان یکی از جاهایی است که  نیویورک را تبدیل به شهری که هیچگاه نمی خوابد کرده است.

میدان تایمز

 

مجسمه‌ی آزادی (Statue of Liberty)

یک سفر کوتاه با قایق شما را از مانهاتان به مجسمه‌ی آزادی می‌رساند. مجسمه‌ای که هدیه‌ای از طرف فرانسه برای صدمین سالگرد استقلال آمریکا بوده و امروزه به عنوان نماد آمریکا و به خصوص نیویورک شناخته می‌شود.

مجسمه‌ی آزادی

 

پارک مرکزی (Central Park)

پارک مرکزی اولین پارک بزرگ در ایالات‌متحده‌ی آمریکا بود. از طراحی این پارک که توسط المستد ((Olmsted و واکس (Vaux) انجام شد، در سراسر دنیا کپی برداری شد.  این پارک که در ابتدا در یک منطقه‌ی کم جمعیت قرار داشت، امروزه توسط ساختمان‌های بلند احاطه شده است.

پارک مرکزی

 

پل بروکلین (Brooklyn Bridge)

پل بروکلین در طی سال‌های 1869 تا 1883 ساخته شد و بروکلین را به جزیره‌ی مانهاتان متصل می‌کند. این پل یکی از باشکوه‌ترین نشانه‌های شهر نیویورک است.

پل بروکلین

 

ساختمان امپایر استیت (Empire State Building)

هنگام سفر به نیویورک حتماً باید از مشهورترین آسمان‌خراش دنیا دیدن کنید. از بالای برج، دیدی خوبی به Midtown( قسمت میانی شهر) و سایر بخش‌های نیویورک خواهید داشت.

ساختمان امپایر استیت

 

ساختمان کرایسلر (Chrysler Building)

ساختمان کرایسلر یکی از معروف‌ترین و مورد علاقه ترین آسمان‌خراش‌ها در نیویورک است. این برج که در سبک آرت دکو ساخته شده است، در زمان ساختش در سال 1930 بلندترین ساختمان دنیا بود.

ساختمان کرایسلر

 

خیابان پنجم (Fifth Avenue)

خیابان پنجم یکی از مشهورترین خیابان‌ها در جهان است. این خیابان با داشتن فروشگاه های بسیار معروف خود، نه تنها بهشتی برای خریداران است، بلکه مکان‌های مشهور و برجسته‌ای مانند کاخ پاتریک یا برج ترامپ را نیز در عرض خود جای داده است.

خیابان پنجم

 

مرکز تجارت جهانی (World Trade Center)

مرکز تجارت جهانی یک مجتمع اداری است که زمانی بلندترین آسمان‌خراش دنیا بود. امروزه این مرکز با یک مجتمع اداری جدید و یادبود جایگزین شده است. این یادبود به احترام قربانیان حمله‌ی تروریستی به برج‌های دوقلو که قبلاً مرکز تجارت جهانی بودند قرار داده شده است.

مرکز تجارت جهانی

 

مرکز راکفلر (Rockefeller Center)

مرکز راکفلر که در ابتدا با نام شهر رادیویی شناخته می‌شد، مجموعه‌ای از ساختمان‌هاست که در زمان رکود بزرگ اقتصادی دهه 30 ساخته شده بود. این مجتمع در ابتدا 14 ساختمان داشت که ساختمان 70 طبقه ای  RCA  بلندترین آنها بود.

مرکز راکفلر

 

پایانه‌ی مرکزی بزرگ (Grand Central Terminal)

پایانه‌ی مرکزی بزرگ یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن در سراسر دنیاست. این مجموعه بزرگ در سبک هنرهای زیبا، در سال 1913 برای نیویورک و شرکت راه‌آهن هارلم ساخته شد.

پایانه‌ی مرکزی بزرگ

 

وال استریت (Wall Street)

وال استریت خیابانی کوچک در مانهاتان جنوبی است که یکی از مشهورترین خیابان‌های دنیا می‌باشد. به دلیل مراکز بورس و بانک های متعدد در این خیابان، وال استریت نماد مرکز مالی شهر نیویورک است.

وال استریت

 

یادبود 11/9 ( 11/9 Memorial)

یک میدان یادبود با دو استخر بزرگ و آبشار، یادگاری از قربانیان حمله‌ی تروریستی به مرکز تجارت جهانی در سال 2001 است.

یادبود 11/9

 

مقر سازمان ملل متحد (United Nations Headquarters)

مقر سازمان ملل متحد در نیویورک توسط تیمی بین‌المللی از معماران ساخته شد. ساختمان اصلی، دبیرخانه (Secretariat)، یکی از اولین برج‌های شهر بود که در سبک بین‌المللی ساخته می شد.

مقر سازمان ملل متحد

 

جزیره‌ی الیس (Ellis Island)

جزیره‌ی الیس که امروزه محل موزه‌ی مهاجرت است، زمانی دروازه‌ی مهاجرت به آمریکا بود. بیش از 12 میلیون نفر در مسیر شروع زندگی خود در یک کشور جدید، از این دروازه عبور کردند.

جزیره‌ی الیس

 

ساختمان فلت آیرن (Flatiron Building)

زمانی که در طی سال‌های 1901 تا 1903 ساختمان فلت آیرن ساخته شد، یکی از بلندترین ساختمان‌ها در سراسر دنیا بود. این ساختمان به دلیل ساختار مثلثی شکلش یکی از مشهورترین ساختمان‌های نیویورک شد.

ساختمان فلت آیرن

 

میدان واشنگتن (Washington Square)

میدان واشنگتن که در دهکده‌ی گرینویچ قرار دارد در سال 1826 ساخته شد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن طاق واشنگتن است که به مناسبت صدمین سال مراسم انتخاب رئیس‌جمهور واشنگتن ساخته شد.

میدان واشنگتن

 

موزه هنر متروپولیتن (Metropolitan Museum of Art)

گالری هنری این موزه، یکی از گسترده ترین گالری های دنیاست که اشیائی از دوره‌های ماقبل تاریخ تا زمان حال را در بر می‌گیرد. این موزه در یک ساختمان هنری به‌یادماندنی در پارک مرکزی قرار دارد.

موزه هنر متروپولیتن

 

فروشگاه بزرگ میسی (Macy's Department Store)

یکی از بزرگ‌ترین مرکز خریدهای دنیا به عنوان یک مغازه‌ی کوچک و توسط رولند هوسی میسی در سال 1858 آغاز به کارکرد. این ساختمان بسیار بزرگ 10 طبقه در سبک هنرهای زیبا، در سال 1938 کامل شد.

فروشگاه بزرگ میسی

 

موما (MoMA)

این موزه‌ی مشهور در سال 1929 توسط  ابی راکفلر ساخته شد. امروزه این موزه شامل مجموعه‌ای عظیم است که شامل نقاشی، عکس، فیلم، و رسانه‌های الکترونیکی است.

موما

 

محله‌ی چینی‌ها (Chinatown)

محله‌ی قومی منحصربه‌فرد نیویورک، در دهه‌ی 1870 توسط  مهاجران چینی تأسیس شد. این محله در بخش پایینی مانهاتان قرار گرفته و از محله‌های مشهوری همچون تریبکا و سوهو دور نیست.

محله‌ی چینی‌ها