جاذبه های توریستی ماچو پیچو در پرو


تاریخ ارسال :

۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی ماچو پیچو در پرو

ماچوپیچو Machu Piccu) به معنی قله پیر) یک منطقه اینکایی متعلق به قرن 15 میلادی است. در این مقاله شما با جاذبه های توریستی ماپوپیچو در پرو آشنا می شوید


تاریخچه ماچوپیچو و اینکاها

اکثر باستان‌شناسان عقیده دارند که ماچوپیچو به عنوان یک ملک برای امپراتور اینکا ، پاچاکوتی، ساخته شده است. ماچوپیچو که اغلب به آن با عنوان "شهر گمشده اینکاها" یاد می‌شود، مهم‌ترین نماد تمدن اینکا است.اینکاها این منطقه را در سال 1450 ساخته و یک قرن بعد در زمان سلطه اسپانیایی‌ها آن را رها کردند. اگرچه این اثر توسط افراد محلی شناخته شده بود، ولی قبل از اینکه در سال 1911 توسط تاریخ‌شناس آمریکایی هیرام بینگام به توجه بین‌المللی برسد، توسط جهان خارج ناشناخته بود.

 

جاذبه های توریستی ماچوپیچو

از سال 1911 به بعد، ماچوپیچو تبدیل به یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری دنیا شد. اکثر ساختمان‌های خارجی آن بازسازی شده‌اند تا به گردشگرها درک درست تری از وضعیت اولیه این اثر باستانی بدهند. تا سال 1976، دو سوم ماچوپیچو بازسازی شد. کار بازسازی آن تا به امروز ادامه داشته است.به این دلیل که این منطقه در زمان حمله اسپانیولی‌ها توسط آن‌ها ناشناخته بود، از آن به عنوان یک اثر باستانی تقریباً دست‌نخورده یاد می‌شود. 

 

ماچوپیچو و عجایب هفتگانه 

ماچوپیچو در سال 1981 به عنوان یک مکان حفاظت‌شده تاریخی توسط پرو، و در سال 1983 به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شد. در سال 2007، ماچوپیچو در یک رأی‌گیری اینترنتی جهانی، به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا شناخته شد.ماچوپیچو به سبک کلاسیک اینکایی ساخته شده است، که در آن از دیوارهای سنگ خشک استفاده می‌شود. سه سازه اصلی آن شامل اینتی هواتانا  (Intihuatana) ، معبد خورشید و اتاق سه پنجره‌ای می‌باشد. این‌ها در منطقه‌ای قرار دارند که توسط باستان‌شناسان، به منطقه مقدس ماچوپیچو شاخته می‌شود.