چگونه خود را در اولین روز کاری معرفی کنیم


تاریخ ارسال :

۱۵ آبان ۱۳۹۲

چگونه خود را در اولین روز کاری معرفی کنیم

اولین روز کاری ممکن است گیج‌کننده بوده و با استرس همراه باشد، اما مهم است تا بتوانید خودتان را به کارمندان و همکاران آیندتان معرفی کنید...


مقدمه

اگر بتوانید خودتان را به خوبی معرفی کنید، می‌توانید روابط کاری موفقی را گسترش دهید که در تکمیل موثر پروژه‌های آینده به شما کمک می‌کند. یک معرفی خوب می‌تواند ایجادکننده‌ی دوستی شده و به شما اجازه‌ی ارتباطات اجتماعی بیشتری در محیط کار را بدهد.

 

دستورالعمل‌ها:

1. به شخصی که قصد معرفی خود را دارید نزدیک شوید.

2. ارتباط چشمی برقرار کرده و همراه با یک لبخند تمام توجه خود را به او بدهید.

3. به آن شخص سلام کرده و با او دست بدهید. یک معرفی ساده مانند" سلام، من ....... هستم" کافی است.

4. وقتی شخص نام خود را می‌گوید آن را به یاد داشته باشید. این کار به مکالمات آینده کمک کرده و به شما کمک می کند که بفهمید افراد در صحبت هایشان در مورد کدام فرد اشاره می کنند.

5. با یک مکالمه کوتاه، درباره‌ی موقعیت خود در شرکت توضیح دهید. این می تواند شامل اینکه هر دوی شما چه مسئولیتی در شرکت دارید و یا در چه بخشی کار می‌کنید باشد.

6. درباره‌ی نقش شخص دیگر در شرکت سؤال کنید. این کار نشانه‌ی علاقه‌ی شما به همکارتان است و ممکن است به شما راهی مفید برای کمک گرفتن از افراد دیگر در کارهای آینده‌تان را یاد بدهد.

7. اگر فکر می‌کنید که شخص دیگری ممکن است بخواهد با شما تماس داشته باشد، ایمیل شرکتتان را یادداشت کنید. این کار علاقه‌ی حرفه‌ای شما را نشان می‌دهد و روشی موثر برای ارتباط داخل سازمان است.