چگونه از شخصی که شما را اذیت میکند بخواهید تا شما را تنها بگذارد


تاریخ ارسال :

۱۵ آبان ۱۳۹۲

چگونه از شخصی که شما را اذیت میکند بخواهید تا شما را تنها بگذارد

احتمالاٌ شما توسط فرد یا افرادی اذیت شده باشید در این مقاله شما یاد می گیرید چگونه از شخصی که شما را اذیت می کند بخواهید شما را تنها بگذارند


مقدمه

چیزی بدتر از این نیست که شخصی که شما را اذیت می‌کند، تنهایتان نگذارد. خواه این فرد همکار شما باشد و یا یک هم کلاسی. تکنیک های متفاوتی وجود دارند که می توانید استفاده کرده تا آزارهای یک شخص به خود را به حداقل برسانید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. برای پیدا کردن راه رهایی، ابتدا انگیزه‌های شخص مقابل را بفهمید. برای مثال اگر این شخص مرتباً با شما درباره‌ی یک موضوع کاری صحبت می‌کند شما می‌توانید او را به شخصی دیگر ارجاع دهید که مرتبه‌ی او از شما بیشتر است تا به سؤالاتش پاسخ دهد. با پیشنهاد اینکه با فرد دیگری صحبت کند، شاید بتوانید زمانی که او با شما در تعامل است را تنظیم کنید.

2. انگیزه‌ای برای مکالمه ایجاد نکنید. اگر آن شخص شما را ترک نکرد، میزان صحبتی که تولید می کنید را کاهش دهید. با پاسخ دادن با کلماتی مختصر مانند آره یا نه ، می‌توانید سبب از بین رفتن علاقه فرد شده و او شما را ترک کند.

3. تذکر بدهید که می‌خواهید تنها باشید. برای مثال در محیط اداره می‌توانید بگویید " خُب، من خیلی کار دارم که باید انجام بدم. واقعاً باید برم سر کارم".

4. با آن شخص رو راست باشد. در حالی که گفتن مستقیم اینکه او شما را آزار می دهد مناسب نیست، می توانید برای رفتنش به او بگویید " متأسفم، من امروز حوصله‌ی صحبت کردن را ندارم".