چگونه کار مناسب با شخصیتمان پیدا کنیم


تاریخ ارسال :

۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه کار مناسب با شخصیتمان پیدا کنیم

بدست آوردن کار مناسب با شخصیت چیزی است که همه ما آرزوی آن را داریم این مقاله به شما می آموزد که چگونه کار مناسب با شخصیت خود پیدا کنید


مقدمه

یافتن یک کار مناسب، کار آسانی نیست و اغلب شامل آزمون و خطا و ناامیدی های زیادی است که قبل از پیدا شدن آن کار اتفاق می افتد. اگر بر اساس شخصیت خود به دنبال کار می‌گردید، باید برای وفق دادن توانایی‌هایتان با آن آماده‌باشید. اگرچه همه به دنبال کاری می‌گردند که مناسب مهارت‌های آن‌ها باشد، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شخصیت شما نیز به همان میزان برای یافتن کارتان مهم است. از دستورالعمل زیر برای پیدا کردن کار خود استفاده کنید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. قبل از اینکه شخصیتتان را ملاکی برای انتخاب کارتان قرار دهید، در مورد آن مطالعه کنید، زیرا خیلی از افراد ممکن است نسبت به شخصیت خود بی‌توجه باشند. شخصیت خودتان را تحلیل کرده و سعی کنید به شخصیت روحی خود پی ببرید. این کار به شما کمک می‌کند که با توجه به مسیر شغلی‌تان، انتخابی آگاهانه داشته باشید. هم چنین همکاری خانواده و دوستان را در این زمینه دست کم نگیرید. آن‌ها بهتر از هرکسی شما را می‌شناسند.

2. مهارت‌هایتان را به حساب بیاورید. گاهی افرادی با یک شخصیت خاص، در کاری تخصص می‌یابند که با شخصیت آن‌ها هماهنگی ندارد. برای مثال شخصی خلاق و پرحرف، ممکن است به جای بازیگری و یا هنر در حسابداری  تخصص داشته باشد. در این مورد، عاقلانه است که میان شخصیت و مهارت تعادلی برقرار کرده و کاری که هردوی این نیازها را ارضا کند بیابیم. تحقیقات نشان می‌دهد که انتخاب کار بر اساس مهارت یا شخصیت به تنهایی موجب عدم رضایت شغلی است.

3. با متخصصان حرفه‌ای کاریابی مشورت کنید. آن‌ها ایده‌هایی دارند که با دنبال کردن آن می‌توانید شغل مورد نظر خود را بیابید و مهم‌تر از همه اینکه آن‌ها به شما دام های انتخاب اشتباه را نشان می دهند. وقت آن است که تست های خودشناسی را انجام دهید تا بیشتر بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید.

4. علایق خود را به خاطر شخصیت قربانی نکنید. گاهی اوقات سرگرمی‌ها صرف‌نظر از شخصیت و مهارت می‌توانند به یک شغل لذت‌بخش تبدیل شوند. در حقیقت، سرگرمی به عنوان ترکیبی از چیزی که لذت می‌برید و چیزی که در آن مهارت دارید تعریف می‌شود. برای مثال عکاسی.