چگونه مشکلات با همکارمان را به رئیس منتقل کنیم


تاریخ ارسال :

۱۳ آبان ۱۳۹۲

چگونه مشکلات با همکارمان را به رئیس منتقل کنیم

شما در هر موقیت شغلی احتمالا با مشکلات بین خود و همکاران مواجه شده اید در این مقاله راه حل این مشکلات و نحوه در میان گذاشتن آن را با رئیس خود خواهید آموخت.


مقدمه

مشکلات با دیگر همکاران امری رایج در محیط کار است. صرف نظر از اینکه این مشکلات چقدر رایج باشند، حل آنها کار آسانی نیست. از روش های زیر برای از بین بردن مشکلات و جلوگیری از ایجاد آنها در آینده استفاده کنید. بهتر است همواره تلاش شود که مشکل را بین خودتان حل کنید. در شرایطی که نیاز است برای حل آن از رئیستان کمک بگیرید، مطمئن شوید که می‌توانید مشکل را کاملاً واضح شرح داده، و آماده پذیرش ایده‌های جدید برای حل آن باشید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. قبل از صحبت با رئیس، تلاش کنید که مشکل را بین خودتان حل کنید. شاید صحبت در مورد مشکلات کار دشواری باشد، ولی مهم است که برای حل مشکل بدون حضور ناظر تلاش کنید. درباره‌ی مشکل با همکاراتان صحبت کرده و روش حل مشکل از دید خودتان را به او ارائه کنید. از ایده‌های مطرح‌شده‌ی او استقبال کنید. در صورتی که نیاز به پیگیری بیشتر بود، می توانید به شخص ناظر بگویید که تا چه حد برای حل مشکل تلاش کرده‌اید.

2. پیش از صحبت با رئیستان آماده شوید. اگر بدون آمادگی نزد سرپرستتان بروید، به نظر می‌رسد که احساساتتان به شما غلبه یافته‌اند. گزارشی از مشکل و زمان و روز آن آماده کنید. به یاد داشته باشید که واکنشتان را نیز در آن بنویسید. این کار به شما کمک می‌کند تا آرام بوده و تمرکزتان روی صحبت درباره‌ی مشکلات با رئیستان باشد.

3. زمانی را برای صحبت با رئیستان در نظر بگیرید. با او درباره‌ی مشکلی که با همکارتان داشته‌اید و همچنین علت نگرانی‌تان صحبت کنید. اگر نوشته‌ای از اتفاقات تهیه‌کرده‌اید، از آن برای گفتن جزئیات بهره ببرید. به او بگویید که چگونه برای حل مشکلات تلاش نموده‌اید. نسبت به همکارتان حالت قضاوتی نداشته باشید، زیرا اینکار باعث می‌شود که عضوی از یک تیم به نظر نرسید. پیشنهادهایی در مورد کارهایی که به نظر شما مفید هستند بدهید.

4. پذیرای پیشنهادهای او باشید. رئیستان ممکن است پیشنهاد‌هایی بدهد که شما به آن‌ها فکر نکرده بودید. رئیستان دیدی کلی تر از همه افراد دیگر دارد و ممکن است در ابتدا برای حل مشکل بدون تنبیه همکارتان تلاش کند. تلاش کنید که مشکلات را با روش‌هایی که قبلاً به آن فکر نکرده بودید حل کنید.