چگونه با یک برادر بدخو کنار بیاییم


تاریخ ارسال :

۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه با یک برادر بدخو کنار بیاییم

کنترل و مقابله با هر عضو خانواده که بد رفتار است می‌تواند سخت بوده و سبب احساس درماندگی شود، با خواندن این مقاله شما آموزش می بینید چگونه با یک برادر بدخو کنار بیایید.


مقدمه

لازم است که بتوانید شرایط بد و ناراحتی متقابلی که بر اثر رفتار بد آن فرد خانواده در شما یا هر فرد دیگری از خانواده ایجاد می شود را به خوبی حل و فصل کنید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. رفتار برادر خود را بررسی کرده و ببینید چگونه روی شما و دیگر اعضای خانواده اثرگذار است.

2. تلاش کنید تا متوجه شوید چرا خوی برادر شما غیرقابل‌کنترل بوده و دلیل او برای آزار اطرافیانش چیست.

3. با اعضای خانواده و دیگر خویشاوندانی که با او در ارتباط هستند صحبت کرده و نصیحت‌هایی را برای روبرو شدن با برادر خود و حل کردن مشکلات و طغیان‌ها گردآوری کنید.

4. پس از یک اوقات تلخی یا طغیان، به برادر خود اجازه دهید تا درباره‌ی کارش فکر کند. با تلافی کردن و یا مشاجره متقابل ، مشکلی را بر مشکلی اضافه نکنید. از دعوا کنار کشیده و هنگام بحث اتاق را ترک کنید تا وی آرام شده و بتواند افکارش را منظم کند.

5. زمانی که برادرتان آرام تر بوده و عصبانی نیست با او درباره‌ی رفتار بدش صحبت کنید. سعی کنید زمانی که با یکدیگر خوب هستید و یا زمانی فکری راحت و آرام دارید را برای صحبت انتخاب کنید. بیشتر سعی کنید در مورد خودتان صحبت کنید و اینکه رفتار وی چطور شما را ناراحت می کند و اینکه دوست دارید مشکلاتی که وجود دارد را رفع کنید.

6. به او پیشنهاد دهید درباره‌ی احساسات و تندخویی‌اش صحبت کند. اگر او مقاوم و لجباز است، گزینه‌های دیگری مانند مشاوره به بهبود روابط اعضای خانواده با یکدیگر می تواند مفید باشد.

7. اگر برادر شما روی رفتار و خشم خود کار نمی‌کند، ساعاتی را از او دور باشید. از تسلیم شدن خودداری کرده و اجازه‌ی ادامه‌ی این رفتارها را به او ندهید. تا زمانی که بتواند احساساتش را کنترل کند، زمانی که باهم می‌گذرانید را کم کنید.

 

نکات و هشدارها

تعرض و آسیب‌های فیزیکی به هیچ عنوان قابل‌ قبول نیستند. اگر برادرتان برای شما یا هر یک از اعضای خانواده ممکن است ایجاد خطر کند، با پلیس تماس بگیرید.