روش درمان پوست خشک


تاریخ ارسال :

۳ آبان ۱۳۹۲

روش درمان پوست خشک

شاید شما از پوست خشک خود ناراضی باشید در این مقاله می توانید با روش های درمان پوست خشک آشنا شده و پوست خود را شاداب و سرحال کنید


مقدمه

بی‌آبی پوست منجر به احساس خارش و ناراحتی در شما می‌شود و ممکن است باعث شود شما مسن به نظر برسید، زیرا زمانی که پوست خشک است چروک و خط‌های روی آن بیشتر به چشم می‌آیند.علت خشکی پوست می‌تواند فعالیت زیاد در آفتاب، کرم‌های بدون روغن  و یا بی‌توجهی به پوست باشد. بعضی از داروها نیز می‌توانند منجر به خشکی پوست شوند. روش‌های ساده‌ی زیر برای پاک‌سازی پوست را امتحان کرده و از ماسک ها برای بهبود پوست خشک خود استفاده کنید.

 

دستورالعمل‌ها:

درمان پوست خشک

پوست خود را با یک کرم تمیزکننده که شامل آلوئه ورا است تمیز کنید. با حرکت دایره‌وار و به آرامی کرم را روی پوست خود بمالید. تمام هدف در اینجا این است که پوست شما باید به آرامی تمیز شود، نه اینکه پوست را بیش از این تحریک کنید.

درمان پوست خشک

ماده‌ی پاک‌کننده را با توپ های پنبه ای به آرامی از روی پوست پاک‌کنید. اگر احساس خوبی نسبت به باقی ماندن مواد بر روی پوست خود ندارید، صورت خود را با آب ولرم شستشو داده و به آرامی خشک‌کنید.

درمان پوست خشک

چند قطره روغن اسطوخودوس در جوش‌شیرین ریخته و آن را به صورت خمیری که خیلی غلیظ یا روان نیست در آورید. این ماده را روی پوست خود قرار دهید. 5 دقیقه آن را بر روی پوست خود باقی نگه دارید و در این حین می توانید یک لیوان آب بنوشید. این کار نیز به آبرسانی به پوست شما کمک خواهد کرد.

درمان پوست خشک

صورتتان را با آب شسته و به آرامی با فشار یک حوله بر روی پوست، آن را خشک‌کنید. حوله را روی پوستتان نکشید.

درمان پوست خشک

پس از آن، فوراً از یک مرطوب‌کننده‌ی قوی شامل ویتامین‌هایA  و E استفاده کنید تا از خروج رطوبت از پوست شما جلوگیری کند. مرطوب کننده‌های حاوی عسل بسیار عالی هستند، زیرا عسل به مرطوب ماندن پوست شما کمک می‌کند.مواد موثر دیگر برای رطوبت پوست آلوئه ورا و گل همیشه‌بهار می‌باشند. همه‌ی این مواد به مرطوب ماندن پوست شما کمک می‌کنند. از همه مهم‌تر یک مرطوب‌کننده پیدا کنید که با پوست شما سازگاری داشته باشد.

درمان پوست خشک

حتماً از مرطوب‌کننده بر روی پوست خود به آرامی استفاده کنید.

 

نکات و هشدارها:

پوست خود را از داخل با نوشیدن 8 لیوان آب در روز مرطوب کنید. آب مواد زهرآلود را از بدن خارج کرده و باعث می‌شود صورت شما سفت و فربه به نظر برسد. میوه و سبزی‌ها مخصوصاً اگر آبدار باشند نیز یک روش مفید درمانی از داخل به خارج هستند.

 

اگر پوست شما با هر یک از مواد پاک‌سازی و یا ماسک ها اذیت شده است، سریعاً صورت خود را بشویید.اگر پوست شما به صورت مزمن و همیشگی خشک است، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید، زیرا خشکی پوست ممکن است علامت یک مشکل مهم و جدی باشد.