روش کاشت گل اطلسی


تاریخ ارسال :

۲۹ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل اطلسی

گل اطلسی، می‌تواند زیبایی و رایحه خوشی را برای هر باغی به ارمغان آورد.امیدواریم با خواندن این مقاله روش کاشت گل اطلسی را آموزش دیده و آن را بکار گیرید


مقدمه

گل اطلسی، می‌تواند زیبایی و رایحه خوشی را برای هر باغی به ارمغان آورد. انواعی از آن که به صورت معلق کاشته می‌شوند، دارای گل دهی زیادی می‌باشند. بهتر است این گیاهان زیبا را از گلخانه تهیه کنید، برای اینکه کاشت آن‌ها از بذر به مراقبت اولیه و نور دهی بالایی نیاز داشته و بسیاری از خانه‌ها، نور کافی برای رشد مورد نیاز آن‌ها را ندارند. گلخانه‌ها، گل‌های اطلسی آماده کاشت را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

دستورالعمل

1. رنگ و نوعی از گل اطلسی که برای نیاز شما مناسب است را تهیه کنید.منطقه‌ای مناسب برای گل‌های اطلسی خود پیدا کنید. گل‌های اطلسی به آفتاب کامل نیاز دارند، ولی در مکان‌هایی که سایه نسبی دارد نیز به خوبی رشد می‌کنند.

2. خاک را با اضافه کردن کودهای مناسب آماده کنید.گل‌های اطلسی را از گلدان اولیه آن خارج کنید. اگر ریشه‌های گیاه، در انتهای گلدان به هم پیچیده شده بودند، به آرامی با انگشتان خود آن‌ها را از هم باز کنید. اگر ریشه‌های گیاه خیلی به هم پیچیده‌اند، شاید لازم باشد که ریشه‌ها را کمی قطع کرده تا  امکان رشد به آن‌ها بدهید.

3. بعد از اینکه تمام خطر سرمای زمستانی از بین رفت، گل‌های اطلسی را در خاک بکارید. ریشه‌ها را با خاک بپوشانید و خاک را به آرامی با دست خود در اطراف ریشه محکم کنید.تا زمانی که بتوانید رشد جدید را در گیاه ببینید، خاک را به طور دائمی مرطوب نگه‌دارید. رشد جدید به این معنی است که گل اطلسی سیستم ریشه‌ای مناسبی ایجاد کرده است.

 

نکته‌ها و هشدارها

زمانی که گل‌های اطلسی را در گلدان‌های پنجره‌ای و یا گلدان‌های آویزان می‌کارید، لازم است که آن را به طور روزانه آب دهید. گل‌های اطلسی مقدار زیادی آب مصرف می‌کنند.همیشه گل‌های پژمرده و ضعیف را به طور روزانه از گلدان اطلسی خود خارج کنید. این کار گل اطلسی را تشویق می‌کند که همه تابستان شکوفه بدهد.