روش کاشت کاکتوس


تاریخ ارسال :

۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت کاکتوس

کاشت کاکتوس در حیاط، می‌تواند باعث افزایش جذابیت محوطه حیاط شما شود با این مقاله سعی کرده ایم شما را با روش کاشت کاکتوس آشنا کنیم.


مقدمه

کاشت کاکتوس در حیاط ، می‌تواند باعث افزایش جذابیت محوطه حیاط شما شده و نیاز شما به آبیاری را نیز کاهش دهد. هنگامی که کاکتوس‌ها به میزان کمی رشد کردند، دیگر به آبیاری زیادی نیاز ندارند. کاکتوس‌ها در گلدان نیز به خوبی رشد می‌کنند، به این علت که اکثر آن‌ها دارای ریشه‌های کم عمقی هستند. بعلاوه، در ماه های سرد سال شما می‌توانید آن‌ها را به پاسیو و یا بالکن خانه خود منتقل کنید و از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

 

چگونه کاکتوس را در زمین بکاریم

1. یک کاکتوس را از گلخانه خریداری کنید.بعد از اینکه لوازم مورد نیاز خود را آماده کردید، دستکش خود را به دست کنید.یک چاله کم عمق برای کاکتوس حفر کنید. آن‌ها ریشه‌های عمیقی ندارند. شما لازم است چاله را یک مقدار عمیق تر از ریشه گیاه حفر کنید، ولی لازم نیست خیلی پایین بروید. حدود 6 تا 7 سانتی‌متر عمیق تر کافی است.گلدان اولیه کاکتوس را به یک سمت خوابانده و به آرامی به آن ضربه بزنید تا کاکتوس از گلدان جدا شود.

2. خیلی از کاکتوس‌های بزرگ، به راحتی از گلدان جدا می‌شوند، ولی اگر نتوانستید با ضربه زدن آن را جدا کنید، می‌توانید از وسایل دیگری برای این کار استفاده کنید.با نگه‌داشتن کاکتوس از قسمت ریشه، آن را در گودالی که حفر کردید قرار داده و سپس خاک‌های اولیه‌ای که از گودال خارج کرده بودید را به آن برگردانید.به میزان کمی به آن آب بدهید. بسته به نوع آب و هوای منطقه شما، یک‌بار در هفته و یا یک‌بار در ماه برای آن کافی است. کاکتوس به آب زیادی نیاز ندارد.

 

روش کاشت کاکتوس در گلدان

1. یک کاکتوس، یک گلدان که از گلدان اولیه آن به میزان کمی بزرگ تر است، و خاک مناسب برای کاشت کاکتوس تهیه کنید.خاک را در گلدان ریخته و حدود یک سانتی‌متر از بالای گلدان باقی گذارید. به آرامی به خاک ضربه بزنید تا پایین برود.

2. کاکتوس را با ضربه زدن به گلدان اولیه از آن جدا کنید.در گلدان ثانویه، گودالی که برای قرار دادن کاکتوس و خاک اطراف ریشه آن مناسب است حفر کنید.کاکتوس را در گودال قرار داده و کمی به آن آب بدهید.آن را در نقطه‌ای آفتاب‌گیر در خارج خانه قرار دهید. ولی زمانی که دما پایین می‌آید، آن را به داخل خانه منتقل کنید.

 

نکته‌ها و هشدارها

اگر به نظر می‌رسد که کاکتوس در حال خم شدن و شکستن است، از چند چوب برای نگه‌داشتن آن استفاده کنید. ریشه کاکتوس‌ها معمولاً خیلی سریع رشد نکرده و همیشه توانایی بالا نگه‌داشتن کاکتوس را ندارد.زمان کاشتن کاکتوس، مراقب خود باشید، کاکتوس‌ها معمولاً تیغ‌های تیزی دارند که به راحتی می‌توانند دست‌های شما را زخمی کنند.اگر کاکتوس را در گلدان می‌کارید، زیاد به آن آب ندهید. کاکتوس می‌تواند هفته‌ها بدون آب باقی بماند. مقدار زیاد آب در نهایت گیاه را خواهد کشت.