نحوه نگهداری چای سبز


تاریخ ارسال :

۱۰ مهر ۱۳۹۲

نحوه نگهداری چای سبز

به طور کلی نور، بو، هوا و رطوبت، 4 عاملی هستند که می توانند باعث خراب شدن چای شما شوند در این مقاله شما با نحوه نگهداری چای سبز آشنا خواهید شد


نگهداری مناسب از چای سبز، شامل نکاتی می شود که نمونه هایی از آنها در ذیل آورده شده است:

مکان تاریک

چای سبز را همیشه در مکان تاریک نگهداری کنید و هرگز از ظروف شیشه ای برای ذخیره چای استفاده نکنید.زیرا اشعه خورشید باعث خراب شدن سریع چای میشود.اگر شما می خواهید از ظروف شیشه ای برای نگهداری چای استفاده کنید،می توانید ظرف حاوی چای را در کابینتی تاریک نگهداری کنید.نور خورشید می تواند باعث از بین رفتن عطر و طعم چای شما شود.

 

دور بودن از هوا

وقتی چای شما در معرض جریان هوا قرار داشته باشد امکان اینکه چای رطوبت و بوهای ناخوشایند را به خود جذب کند بیشتر می شود.برای این کار می توانید چای خود را درون ظروف درب دار یا کیسه های زیپ دار استفاده کنید.

 

دور بودن از بوهای شدید

چای به راحتی می تواند بوهای مواد دیگر را به خود جذب کند،بنابراین برای نگهداری چای خود مکانی را انتخاب کنید که به دور از بوهای شدید مثل ادویه ها،سطل زباله ،صابون و مواد شوینده و... باشد.هرگز چای را در فریزر یا یخچال نگهداری نکنید.

 

دور نگه داشتن از رطوبت

رطوبت یکی از بدترین دشمنان چای است که می تواند باعث جذب گرد و غبار  و بو شود.بنابراین از نگهداری چای در مکان های دارای رطوبت مثل یخچال، یا نزدیکی سماور و کابینت های نزدیک اجاق گاز جدا خودداری کنید.