لاغری با چای سبز


تاریخ ارسال :

۶ مهر ۱۳۹۲

لاغری با چای سبز

در این مقاله شما با چای سبز و خواص آن بر روی متابولیسم بدن آشنا خواهید شد.


کاهش چربی با چای سبز

وقتی که چربی و قند وارد بدن می شوند در نتیجه سوخت و ساز بدن،به یک ماده به نام تری گلیسیرید تبدیل میشوند.تری گلیسیرید از طریق جریان خون به همه نقاط بدن انتقال پیدا می کند.

تری گلیسیرید یک ماده بسیار مهم برای تامین انرژی عملکردهای مختلف بدن است.با این همه اگر مقدار بیش از حد تری گلیسیرید در بدن وجود داشته باشد و مورد استفاده قرار نگیرد به چربی تبدیل می شود و طبیعتا چاقی را در پی خواهد داشت.

نوشیدن چای سبز به دلیل وجود ماده ای به نام پلی فنول در خود می تواند با خطر تری گلیسیرید اضافی در بدن مقابله کند. پلی فنول باعث ایجاد آنزیمی در بدن می شود که تری گلیسیرید اضافی را در خود حل می کند. این بدین معنی است که نوشیدن مدوام چای سبز می تواند میزان چربی را در بدن شما کاهش دهد.

 

چای سبز و تحریک متابولیسم

چای سبز تعداد بسیار زیادی از آنتی اکسیدان ها را تولید می کند که برای بدن بسیار مفید می باشند.یکی از این آنتی اکسیدان ها،گالات است که باعث تحریک متابولیسم بدن و سرعت بخشیدن به کاهش وزن بدن شما می شود.

آنتی اکسیدان گالات به همراه کافئین موجود در چای سبز باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی و آزاد سازی چربی ها در خون می شوند که در آن صورت بدن می تواند از چربی های آزاد شده به عنوان سوخت استفاده کند.این روش استفاده از چربی های بدن به عنوان سوخت،گرمازایی نامیده می شود.

کافئین خود به تنهایی می تواند اثر گرما زایی داشته باشد ولی وقتی با آنتی اکسیدان گالات و دیگر مواد مفید در چای سبز ترکیب شود اثری دو چندان خواهد داشت.

 

چای سبز و بهبود استقامت در طی ورزش

همانطور که می دانید ورزش یکی از موثرترین روش ها برای کاهش وزن است.ورزش سوخت و ساز بدن را افزایش داده  و همچنین باعث عضله سازی می شود.پلی فنول موجود در چای سبز باعث تحریک عضلات و کبد به سوزاندن اسیدهای چرب می شود، در نتیجه بدن شما در هنگام ورزش کربوهیدرات کمتری مصرف می کند، باقی ماندن کربوهیدرات بیشتر در بدن شما باعث می شود بتوانید مدت بیشتری را ورزش کنید و بدین ترتیب بدن شما کالری بیشتری را مصرف کند.