۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷

گیاهان خانگی خطرناک برای کودکان

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ 2524 بازدیدکننده 0 نظر
گیاهان خانگی خطرناک برای کودکان در این مقاله می خوانید

استفاده از گیاهان راهی متداول در تزیین خانه است. اما برخی گونه‌ها می‌توانند برای کودک شما خطرساز باشند. ...

گیاهان خانگی خطرناک برای کودکان

گل برگ قاشقی

برگ قاشقی از رایج‌ترین گیاهان خانگی است. برگ‌های سبز، گل‌های سفید و نیاز کم به مراقبت آن را انتخابی متداول برای دکوراسیون خانگی کرده است. در صورت خوردن، گل‌های برگ قاشقی برای انسان، سگ‌ها و گربه‌ها مسموم است. این گیاه تنها زمان خورده شدن خطرناک بوده و دست زدن به آن مشکلی ندارد.

 

 

پوتوس

ظاهر زیبا و سهولت از مراقبت پوتوس را گیاهی ایده آل برای مراقبت در خانه کرده است، خصوصاً زمانی که می‌خواهید خانه‌ی خود را سریعاً سبز کرده و هزینه‌ی زیادی نکنید. دست زدن به این گیاه خطری ندارد اما هر انسان یا حیوان خانگی که از آن بخورد دچار استفراغ یا سوزش معده خواهد شد.

 

 

کالادیوم یا فیل گوش

کالادیوم در رنگ‌های براق زیادی وجود دارد و زیبایی‌اش آن را انتخاب خوبی برای دکوراسیون خانه کرده است. برگ‌های مخملی این گیاه ممکن است برای کودکان جذاب بوده و بخواهند به آن دست زده یا حتی بخورند. مصرف برگ‌ها می‌تواند باعث التهاب، درد چشم، اسهال یا استفراغ شود.

 

 

سیکلامن یا نگون سار

سیکلامن برگ‌های سبز تیره‌ای داشته و گل‌های براق آن از سفید تا قرمز متغیرند. این گل‌ها چیزی هستند که سیکلامن را در بین گیاهان خانگی بسیار متداول نموده است. خوردن این گیاه می‌تواند برای کودک شما خطرناک بوده و باعث استفراغ یا اسهال شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040