۸ اسفند ۱۳۹۶

گیاه بشقابی و خواص تاثیرگذار آن

۸ اسفند ۱۳۹۶ 2695 بازدیدکننده 0 نظر
گیاه بشقابی و خواص تاثیرگذار آن در این مقاله می خوانید

بشقابی نام گونه‌ای از گیاهان گل‌دار از خانواده‌ی نعناع است. بیایید نگاهی به خواص تأثیرگذار این گیاه جالب بر سلامت خود بیندازیم. ...

گیاه بشقابی و خواص تاثیرگذار آن

گیاه بشقابی چیست

بشقابی نام گونه‌ای از گیاهان گل‌دار از خانواده‌ی نعناع است. این گیاه را می‌توان در نواحی آب و هوایی مرطوب شمال آمریکا پیدا کرد. درحالی‌که گونه‌های دیگر این گیاه نیز از همین نام استفاده کرده و دارای خواصی مشابه هستند اما نوع آبی آن بهترین است زیرا دارای بیشترین کاربرد و ترکیبات شیمیایی قدرتمند می‌باشد.

استفاده‌ی زیاد و علاقه به گیاه بشقابی در امور سلامت مربوط به ترکیبات فنولیک و فلاون های آن است که اثرات متفاوتی بر بدن دارند.

 

 

خواص گیاه بشقابی برای سلامت

بیایید نگاهی به خواص تأثیرگذار این گیاه جالب بر سلامت خود بیندازیم.

 

 

کاهش نگرانی

گیاه بشقابی راهی مشهور برای تعادل هورمون‌ها در بدن است زیرا باعث تحریک آزاد شدن اندورفین شده و در کل حالت روحی را متعادل می‌سازد. اگر احساس می‌کنید بی‌دلیل نگرانید یا مرتباً تنش دارید شاید تنها به یک لیوان چای ساده از این گیاه نیاز دارید.

 

 

کاهش درد

گیاه بشقابی دارای خواص ضد درد خاص است، یعنی مصرف آن می‌تواند به کاهش درد در بدن کمک کند،  خصوصاً کاهش التهاب. شما می‌توانید خمیری از گیاه خشک‌شده تهیه کرده و آن را مستقیم روی نقاطی بگذارید که درد دارند. این کار می‌تواند درمانی عالی برای زخم‌ها باشد. همچنین خراش‌ها و کبودی‌های پوست نیز با کمک این خمیر سریع بهبود خواهند یافت.

 

 

آرام کردن سیستم عصبی

اگر از اختلالات عصبی رنج می‌برید شاید مشکل ناشی از عوارض جانبی اختلالی در سیستم عصبی شما باشد. چای گیاه بشقابی می‌تواند سیستم عصبی را آرام کرده و مانع درد شود. افزودن این گیاه به آب آشامیدنی روزانه نیز اثرات مثبتی همراه خواهد داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040