۳ مرداد ۱۳۹۴

گل ادریسی

۳ مرداد ۱۳۹۴ 6709 بازدیدکننده 0 نظر
گل ادریسی در این مقاله می خوانید

گل ادریسی گونه‌ای از گیاهان گل‌دار بومی جنوب و شرق آسیا و آمریکاست. ...

گل ادریسی

بیشتر گل‌های ادریسی بوته‌هایی هستند که تا سه متر طول دارند اما برخی درختانی کوچک می‌باشند. این گل‌ها می‌توانند برگ‌ریز یا همیشه‌سبز باشند، اما اغلب گونه‌های آن در آب‌وهوای معتدل همیشه‌سبز هستند.

گل‌های ادریسی  از اوایل بهار تا آخر پاییز بیشتر دیده می‌شوند. گل‌های ادریسی به‌صورت دسته‌ای ازگل‌ها روی نوک شاخه‌های گیاه رشد می‌کنند. در بسیاری از گونه‌ها هر دسته شامل دو نوع گل است، گل‌های بارور در میانه‌ی دسته‌گل و گل‌های بزرگ و برگک مانند در یک حلقه به دور لبه‌ی هر دسته از گل. گونه‌های دیگر تنها گل‌های کوچک و هم‌اندازه دارند.

 

کاشت

کاشت گل ادریسی

گل ادریسی اغلب در خاک مرطوب و غنی رشد می‌کند. به خاک ضعیف خود کمی کود اضافه کنید.

اغلب گل ادریسی نور کامل خورشید صبحگاهی را باکمی سایه‌ی عصر هنگام ترجیح می‌دهند. اگرچه برخی از گونه‌های آن در سایه‌ی کم نیز رشد کرده و گل می‌دهند. این موضوع برای گل‌های ادریسی با برگ‌های بزرگ نیز درست است.

گل‌های ادریسی را در بهار یا پاییز بکارید. چاله‌ای به عمق ریشه‌ی گیاه و به عرض دو تا سه برابر آن حفر کنید. گیاه را درون چاله قرار داده و اطراف آن را تا نصفه با خاک پرکنید. به گل خود آب بدهید. پس‌ازآنکه آب خشک شد باقی سوراخ را با خاک پرکنید. کاملاً به آن آب بدهید. گل‌های ادریسی را بافاصله‌ی 91 تا 304 سانتی‌متری هم بکارید.

 

مراقبت از گل‌های ادریسی

مراقبت از گل ادریسی

برای یک تا دو سال اول پس از کاشت و یا در هر بار بارش کم، مطمئن باشید به گل‌های خود خوب آب بدهید. اگر خاک زیاد خشک باشد گل‌ها خم می‌شوند.

 

رنگ گل و اسیدی بودن خاک

گل ادریسی

در بیشتر گونه‌ها رنگ این گل‌ها سفید است اما در برخی گونه‌ها می‌تواند آبی، قرمز، صورتی، بنفش روشن یا بنفش تیره باشد. در این‌گونه ها رنگ گل تأثیر گرفته از میزان ph خاک است. رنگ گل با اسیدی بودن خاک تخمین زده می‌شود. یک خاک اسیدی ( ph زیر 7 ) با تأثیر عوامل دیگر در خاک مانند زاج یا آهن اغلب سبب رشد گل‌هایی آبی‌رنگ می‌شوند درحالی‌که خاک قلیایی ( ph بالای 7 ) گل‌هایی صورتی بار می‌آورد. علت این امر وجود رنگ‌دانه‌های گل در یون‌های آلومینیوم است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040