۶ آبان ۱۳۹۳

گیاهان آپارتمانی که هوا را تمیز می‌کنند

۶ آبان ۱۳۹۳ 8134 بازدیدکننده 0 نظر
گیاهان آپارتمانی که هوا را تمیز می‌کنند در این مقاله می خوانید

همه ی ما زمان زیادی از زندگی خود را در خانه سپری می کنیم. با کمک گیاهان آپارتمانی می توانید هوای این محیط را تمیز نگه دارید. ...

گیاهان آپارتمانی که هوا را تمیز می‌کنند

 

وقتی که ما مدت زمان‌های خیلی طولانی را در داخل خانه سپری می‌کنیم، خیلی اهمیت دارد که در خانه از گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم، به این دلیل که آن‌ها مقدار زیادی اکسیژن فراهم کرده و یک روش طبیعی برای تمیز کردن سموم و جدا کردن آن‌ها از هوای خانه‌های ما هستند. ناسا یک بررسی در مورد گیاهان آپارتمانی به عنوان روشی برای پاک‌سازی هوا در فضاهای کاری انجام داد. مشخص شد که گیاهان، ترکیبات متداول ناپایدار ارگانیک را فیلتر کرده و هوای داخلی را تمیز می‌کنند. آن‌ها همانند پیشخدمت‌های دایمی هستند که وظیفه تمیز کردن هوای داخل خانه را بر عهده‌دارند. علاوه بر این، آن‌ها باعث ایجاد توازن در سطح انرژی شده و یک محیط دل‌پذیر در داخل خانه به وجود می‌آورند. گیاهان در کنار داشتن خواص عالی برای پاک‌سازی هوا، عناصر تزیینی خیلی خوبی هم هستند.

 

زبان مادر شوهر (گیاه مار = Snake Plant)

زبان مادر شوهر

 

نام این گیاه از شکل عجیب مار مانند آن گرفته شده است. برگ‌های آن بلند و نوک‌تیز هستند، و در لبه‌های خود سایه کمرنگی به رنگ زرد دارند.  این گیاه به خاطر توانایی خود در جذب اکسیدهای نیتروژن و فرمالدئيد شناخته شده است. این باعث می‌شود که گیاه زبان مادر شوهر، بهترین گیاه برای فیلتر کردن مواد شیمیایی باشد که در لوازم آرایشی و اسپری های خوشبوکننده‌ متداول هستند.

 

برگ‌قاشقی (اسپاتی‌فیلوم)

اسپاتی‌فیلوم

 

این گیاه زیبا معمولاً در حمام‌ها و رختشوی‌خانه‌ها قرار داده می‌شود، به خاطر اینکه مشخص شده است که هاگ های کپک‌ها را خود جذب می‌کند. علاوه‌بر این، برای حیوانات خانگی هم بی‌خطر است. برگ‌قاشقی یک گیاه بسیار دوستانه و آرام است که باعث می‌شود که فضای اتاق شما بسیار تمیز و تروتازه شود.

 

پوتوس طلایی 

پوتوس طلایی

 

همانند بسیاری از گیاهان بالارونده دیگر، پوتوس طلایی فرمالدئيد را هدف قرار می‌دهد، ولی با منواکسیدکربن و بنزن هم مقابله می‌کند. خوب است که یکی از این‌ها را در راهروی ورودی خود قرار بدهید، به این دلیل که دودهای خروجی از اتومبیل که سرشار از فرمالدئید هستید، احتمالاً از آن قسمت از گاراژ وارد خانه شما خواهند شد. 

 

گل خورشیدی

گل خورشیدی

 

گل‌های این گیاه که از قسمت جنوبی آفریقا منشأ گرفته است، بسیار خوش‌رنگ بوده و بوی شیرین و خوبی دارند. گل خورشیدی یک گیاه پر جلوه است و به توجه خاصی نیاز ندارد.

 

دراسینا

دراسینا

 

با وجود این‌که این درختچه که رشد آرامی دارد می‌تواند خیلی بلند شود (تا حدود پنج متر)، ولی نسبتاً جمع‌وجور است و از هر فضایی که به آن بدهید بیش‌ترین استفاده را می‌کند. این گیاه با گازهایی که به وسیله تری کلرواتیلن، فرمالدئید، و زایلن آزاد می‌شوند (که می‌توانند به وسیله لاک، رنگ جلا، یا رنگ آستر ایجاد شوند) مبارزه می‌کند.

 

تهیه چندین گیاه آپارتمانی برای بالا بردن کیفیت هوای داخل و تمیز کردن خانه شما، یک قدم اولیه عالی برای تبدیل کردن خانه شما به یک مکان سالم‌تر برای زندگی است.

 

نکته:

برای یک زیربنای 185 متری، خوب است که از حدود 15 تا 20 عدد گیاه در گلدان‌های 15 سانتی‌متری و یا بزرگ‌تر استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین کیفیت هوا و بیش‌ترین زیبایی، به جای آنکه گیاهان را از هم جدا قرار بدهید، یک تعداد از آن‌ها را در کنار هم به صورت گروهی استفاده کنید. برای خانه‌های بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر، تعداد آن‌ها را بر اساس نیاز کم و زیاد کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040