۲۹ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل آلاله

۲۹ مهر ۱۳۹۲ 5047 بازدیدکننده 2 نظر
روش کاشت گل آلاله در این مقاله می خوانید

آلاله‌ها گیاهان گل دهی هستند که عضو خانواده رانونکولوس می‌باشند.با خواندن این مقاله شما با روش کاشت گل آلاله اشنا خواهید شد. ...

روش کاشت گل آلاله

مقدمه

آلاله‌ها گیاهان گل دهی هستند که عضو خانواده رانونکولوس می‌باشند. در میان ده‌ها گونه آلاله‌ها، تنها چند نوع آن‌ها در باغچه‌ها کاشته شده و باقی انواع آن، جزو گونه‌های وحشی می‌باشند.آلاله‌ها می‌توانند تا ارتفاع 1 متر رشد کرده و برگ‌های نرم و سرخس مانند دارند. آن‌ها معمولاً در سالی که کاشته می‌شوند گل می‌دهند و خیلی نسبت به بیماری‌ها و انگل‌ها مقاوم هستند.

با این وجود بهتر است که پیازهای گل آلاله خود را از یک مرکز معروف تهیه کنید تا از کیفیت آن‌ها مطمئن شوید.تقریبا تمام قسمت های این گیاه، حاوی سم بوده و برای چهارپایان علف خوار خطرناک می باشد. ولی در صورتی که خشک شوند، تقریباً تمام سم خود را از دست می‌دهند.

 

دستورالعمل‌ها

1. باغ را آماده کنید. برای گل‌های آلاله‌ای که قرار است در بهار گل بدهند، این کار را در پاییز انجام دهید. مکانی آفتاب‌گیر که خاکی زهکشی شده دارد را انتخاب کنید. همه علف‌های هرز، چوب ، ریشه‌ها و سنگ‌ها را از مکان کاشت خارج کرده و تکه‌های خاک که به هم چسبیده است را نرم کنید.

2. در خاک زهکشی شده، یک شیار به عمق 15 سانتی متر حفر کنید. می‌توانید برای این کار از بیل، بیلچه و یا کج بیل استفاده کنید.پیازهای گل‌های آلاله خود را بکارید. پیازهای آلاله را با فاصله 15 تا 20 سانتی متر از هم، طوری که ریشه آن‌ها به سمت پایین باشد، در شیار قرار دهید. به آرامی بر روی پیازها خاک نرم و تازه بریزید. خاک را بر روی پیازها فشار ندهید.

3. در بهار، بر روی خاک کود شیمیایی جامد بپاشید. این کار را زمانی انجام دهید که جوانه‌ها از خاک خارج شده‌اند. پس از پاشیدن کود شیمیایی، به طور کامل به گیاه خود آب دهید.گل‌های پژمرده شده را از گیاه جدا کنید. زمانی که گیاه کاملاً زرد شد، آن را از مکان خارج شدن از زمین قطع کنید. آلاله شما در سال آینده نیز مجدداً گل خواهد داد.

 

نکته‌ها و هشدارها

به دلیل اینکه گل‌های آلاله خاک سرد را دوست دارند، در بهار بر روی خاک اطراف گیاه رشد کرده، کود گیاهی در حال تخمیر بریزید.شما می‌توانید با تقسیم کردن گل‌های آلاله و کاشت مجدد آن‌ها در بهار و یا پاییز، آن‌ها را تکثیر کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040