۲۹ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل صد تومانی

۲۹ مهر ۱۳۹۲ 10574 بازدیدکننده 3 نظر
روش کاشت گل صد تومانی در این مقاله می خوانید

گل‌های صد تومانی، گل‌های دائمی هستند که تحت شرایط درست، هر سال مجدداً شکوفا می‌شوند با خواندن این مقاله شما با روش کاشت گل صدتومانی اشنا می شوید ...

روش کاشت گل صد تومانی

مقدمه

گل‌های صد تومانی، گل‌های دائمی هستند که تحت شرایط درست، هر سال مجدداً شکوفا می‌شوند. پیازهای آن‌ها، گل‌هایی را از بهار تا تابستان ایجاد می‌کند، و در زمستان به خواب زمستانی فرو می رود. پیاز گل صد تومانی، به مراقبت ویژه‌ای نیازمند است، ولی می‌تواند بیش از 100 سال زنده مانده و گل بدهد. برای کاشتن این گل‌های پرطاقت در باغچه و یا حیاط خود، دستورالعمل‌های کاشت زیر را مطالعه نمایید.

 

دستورالعمل‌ها

1. پیازهای گل صد تومانی را در پاییز بکارید، تا فرصت ریشه دادن و آماده سازی خود برای شکوفایی بهاری را پیدا کنند. گل‌های صد تومانی در مناطق خیلی گرم خوب رشد نمی‌کنند. اگر منطقه شما برای کاشت آن‌ها مناسب است، نقطه‌ای در باغچه خود پیدا کنید که زهکشی مناسب داشته و حدود 6 تا 8 ساعت در روز آفتاب کامل دریافت کند. گیاه صد تومانی در سایه نیز رشد می‌کند، ولی ممکن است گل ندهد. برای این که گل‌های صد تومانی ، به خوبی در دسته‌ها رشد نکرده و در برابر رقابت تغذیه‌ای ضعیف هستند، منطقه‌ای را انتخاب کنید که حدود یک و نیم تا دو متر فضا در اطراف خود داشته باشد،.

2. خاک منطقه‌ای که قصد کاشت گل صد تومانی را دارید را با مخلوطی از 50% خاک نرم و زهکشی شده، و 50% کود گیاهی مناسب تقویت کنید. گل‌های صد تومانی به خاک‌های اسیدی و غنی که به سرعت تخلیه می‌شوند علاقه داشته و در خاک‌های خیلی فشرده راحت رشد نمی‌کنند. برای کاشت هر پیاز گل صد تومانی، حفره‌ای به عمق 30 سانتی متر و عرض 20 سانتی متر حفر کنید.

3. پیازهای گل صد تومانی را طوری در خاک قرار دهید که در عمق حداقل 5 سانتی‌متری قرار بگیرد و قسمت جوانه آن به سمت بالا باشد. خاک اصلاح‌شده را در اطراف پیاز گیاه فشار دهید تا حباب‌های هوا در آن از بین برود.پیازها را به خوبی آب دهید و برای جلوگیری از سرمازدگی ریشه، بر روی محل کاشت آن خاک گیاهی بریزید. در طول زمستان خاک را مرطوب نگه‌دارید.

 

نکته‌ها و هشدارها

گل صد تومانی برای گل دهی به چندین سال زمان نیاز دارد. قبل از اینکه توقع گل دهی کامل از گل صد تومانی خود داشته باشید، به آن حداقل 3 سال زمان بدهید.در فصل‌های رشد به آن از کودهای شیمیایی 5-10-5 بدهید تا سرعت رشد و گل دهی آن‌ها را افزایش دهید.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040