۲۷ مهر ۱۳۹۲

مریم گل روسی

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 5023 بازدیدکننده 2 نظر
مریم گل روسی در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید با نحوه کاشت مریم گل روسی آشنا شده و از دیدن ان در باغچه لذت ببرید. ...

مریم گل روسی

مقدمه

مریم گلی روسی را به باغچه آفتاب‌گیر خود که خاکی زهکشی شده دارد اضافه کنید و از گل‌های ارغوانی رنگ و زیبای آن لذت ببرید. مریم گلی روسی برای سه ماه گل خواهد داد و حتی در زمستان نیز زیبایی خود را حفظ خواهد کرد. در ادامه روش کاشت مریم گلی روسی آورده شده است.

 

دستورالعمل‌ها

1. منطقه‌ای آفتاب‌گیر که خاکی با زهکشی خوب دارد را انتخاب کنید. از کاشت گیاه در خاک‌هایی که به میزان زیادی شنی بوده و یا خاک رس خودداری کنید. در صورت نیاز، خاک را با اضافه کردن تقویت‌کننده‌های گیاهی بهبود دهید.با بیل یک چاله در زمین حفر کنید. چاله‌ای که حفر می‌کنید باید حداقل 8 سانتی‌متر عمیق تر و پهن تر از عمق و قطر ریشه مریم گلی در گلدان باشد.

2. مریم گلی روسی را از گلدانی که خریداری کرده‌اید جدا کنید.به آرامی، ریشه‌های مریم گلی که در گلدان به هم چسبیده بود را از هم باز کنید.ریشه‌های مریم گلی را در گودالی که حفر کردید قرار دهید. گودال را با خاک پر کنید تا زمانی که یک تپه کوچک ایجاد شود. با استفاده از دست‌های خود، خاک را به پایین فشار دهید.

3. به مریم گلی تازه کاشته خود به طور کافی آب دهید. برای یک یا دو هفته، به طور روزانه به آن آب دهید. زمانی که گیاه پا گرفت، تنها در هفته‌های خشک به آب نیاز خواهد داشت.از زیبایی مریم گلی روسی خود، از ماه‌های تیر تا ابتدای پاییز لذت ببرید.

 

نکته‌ها و هشدارها

مریم گلی روسی خود را در دسته‌های مثلثی 3 تایی بکارید و بین هر گیاه حدود 50 سانتی‌متر فاصله در نظر بگیرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040