۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت دانه ذرت

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 14313 بازدیدکننده 1 نظر
روش کاشت دانه ذرت در این مقاله می خوانید

کاشت گل و گیاه در خانه به سرعت رو به افزایش می باشد با خواندن این مقاله شما می توانید روش کاشت دانه ذرت در خانه را اموزش ببینید ...

روش کاشت دانه ذرت

مقدمه

کشت گل و گیاه در خانه، بعلت آلودگی غذاها و سبزیجات آماده و وضعیت اقتصادی ضعیف مردم، به سرعت در حال گسترش است. مردم در اقصی نقاط جهان، شروع به کندن چاله در حیاط پشتی خانه و کاشت میوه ها و سبزی های مورد علاقه خود کرده اند. یکی از این سبزیجات محبوب، ذرت می باشد.

 

دستورالعمل

1. باغچه خود را برای کاشت ذرت آماده کنید. خاک را حفر کنید، توده‌های خاک را بشکنید و ریشه‌های داخل خاک را خارج کنید.سطح خاک را با شن کش مسطح کنید.ردیف‌ها را علامت‌گذاری کنید. ذرت‌ها باید به صورت بلوک کاشته شوند ، و نه به صورت ردیف‌های طولانی. هر بلوک  باید عرضی برابر 4 یا 5 ردیف داشته باشد تا گیاهان بتوانند به راحتی جوانه بزنند. تا زمانی که 4 یا 5 ردیف ذرت وجود داشته باشند، طول ردیف‌ها خیلی مهم نیست.

2. دانه‌ها را به اندازه 5 سانتیمتر در عمق خاک بکارید. هر دانه باید با فاصله 15 تا 25 سانتیمتر از دانه دیگر کاشته شود. خاک را کمی بر روی دانه‌ها فشار دهید.خاک را آبیاری کنید. ذرت به میزان زیادی آب نیاز دارد، پس توصیه می‌شود که هر روز به آن‌ها آب داده شود، مخصوصاً در زمانی که هوا گرم است.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040