۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل رز رونده

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 25973 بازدیدکننده 9 نظر
روش کاشت گل رز رونده در این مقاله می خوانید

گل های رز بالا رونده از پر طرفدارترین نوع رزها می باشد که می تواند منظره ای زیبا برای خانه شما ایجاد کند با خواندن این مقاله با روش کاشت آن آشنا می شوید. ...

روش کاشت گل رز رونده

مقدمه

گل‌های رز بالارونده ، می‌توانند منظره‌ای زیبا در جلوی خانه و یا حیاط خلوت شما ایجاد کنند. اغلب پرورش‌دهنده‌های گل رز به شما خواهند گفت که گل‌های آن‌ها جای خاصی در باغچه دارند. اگرچه انواع مختلفی از گل‌های رز بالارونده وجود دارد، همه آن‌ها به طریقه مشابهی کاشته می‌شوند. شما می‌توانید رزها را در هر زمانی بین بهار تا پاییز بکارید. روش کاشتن گل‌های رز بالارونده را یاد بگیرید تا بتوانید زیبایی و آرامش خاصی به باغچه خود ببخشید.

 

دستورالعمل‌ها

1. برای گل‌های رز بالارونده خود، منطقه‌ای آفتابی را انتخاب کنید. رزها در دوره رشد خود، به حداقل 6 ساعت نور مستقیم آفتاب در طول روز نیاز دارند.شبکه‌ای که می‌خواهید گل‌های رز خود را به آن ببندید و یا به آن ببافید را انتخاب کنید. برخی از پایه‌های متداول شامل توری‌ها، حصارها، داربست، و یا محورهای استفاده شده در تاکستان می‌باشند.

2. شبکه‌ای که می‌خواهید گل بر روی آن رشد کند را قبل از کاشتن گل نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که محکم باشد.از بیل استفاده کرده و حفره‌ای بزرگ که حدود 50 سانتی‌متر از پایه شما فاصله دارد حفر کنید.نمک منیزیم را به طور مساوی در پایین چاله پخش کنید. نمک منیزیم تولید سبزینه را افزایش داده و جذب نیتروژن را بیشتر می‌کند.رز بالارونده خود را در گودال قرار دهید. مجدداً گودال را از خاک پر کنید. آن را به طور کامل آب دهید.

 

نکته‌ها و هشدارها

هر هفته، یک قاشق غذاخوری نمک منیزیم به پای گل رز خود ریخته و سپس به طور کامل آن را آبیاری کنید. نمک منیزیم باعث افزایش رشد گیاه می‌شود.ممکن است یک یا دو فصل طول بکشد تا شما بتوانید گل رز را به پایه ببندید.کاری کنید که پایه حمایت کننده از گل رز، به طور محکمی به زمین وصل شده باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040