۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت لوبیا سبز

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 7959 بازدیدکننده 2 نظر
روش کاشت لوبیا سبز در این مقاله می خوانید

لوبیا سبز به خاطر استفاده در بسیاری از غذاهای مختلف، یکی از سبزی‌های محبوب  به حساب می آید شما می توانید با روش کاشت لوبیا سبز در این مقاله آشنا شوید. ...

روش کاشت لوبیا سبز

مقدمه

لوبیا سبز به خاطر استفاده در بسیاری از غذاهای مختلف، یکی از سبزی‌های محبوب برای پرورش است. از لوبیا سبز می‌توان در غذاهای گوشتی، در کباب‌ها و حتی به خودی خود نیز استفاده کرد. لوبیا سبز محصولی است که آب و هوای گرم را ترجیح داده و در خاک‌های مرطوب به خوبی رشد می‌کند.

 

دستورالعمل‌ها

1. لوبیا سبز را در فصل بهار بکارید. لوبیا سبز باید زمانی کاشته شود که آب و هوا متعادل شده و دیگر خطر سرمازدگی وجود ندارد.نقطه‌ای برای کاشت گیاه انتخاب کنید که در آفتاب کامل باشد . شما نیاز به خاکی غنی دارید که به خوبی زهکشی شده باشد.خاک را بارور کنید. قبل از اینکه شما گیاه را بکارید، باید به خاک کود اضافه کنید. این کار برداشت محصول فراوان را تضمین می‌کند.

2. سوراخ‌هایی به عمق 2.5 تا 5 سانتی متر ایجاد کنید. این عمق مناسب برای دانه‌های لوبیا سبز است. سوراخ‌ها باید حداقل 2 سانتی متر با هم فاصله داشته باشند.ردیف‌ها را حداقل 45 تا 50 سانتی متر از هم فاصله بدهید. این کار به گیاه فضای کافی برای رشد را می‌دهد.یک حصار و یا داربست در کنار بوته‌های لوبیا سبز قرار دهید. آن‌ها زمانی که شروع به رشد می‌کنند، به پایه نیاز دارند.

 

نکته‌ها و هشدارها

شما می‌توانید در صورتی که حداقل 2 یا 3 ماه قبل از اولین سرمای زمستانی برنامه‌ریزی کنید، در ابتدای پائیز نیز لوبیا سبز را بکارید و قبل از رسیدن سرمای زمستانی آن را برداشت کنید.لوبیا سبزهای جوان بهترین طعم را دارند، لوبیا سبزهای پیر طعم خود را از دست می‌دهند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040