۱۵ تير ۱۳۹۵

5 تمرین یوگا برای رهایی از سردرد

۱۵ تير ۱۳۹۵ 4599 بازدیدکننده 0 نظر
5 تمرین یوگا برای رهایی از سردرد در این مقاله می خوانید

حرکات یوگا برای کاهش شدت سردرد ...

5 تمرین یوگا برای رهایی از سردرد

کشش گردن در حالت نشسته (Seated Neck Release )

یوگا

اغلب گردن مقصر سردردهاست، پس با تمرین یوگا باید حتماً حرکات کششی گردن را انجام دهید. یک جای راحت پیداکرده و بنشینید، ستون فقرات شما باید صاف و گردن در امتداد آن قرار داشته باشد. دست چپ خود را روی سمت راست سر گذاشته و به آرامی سر را به چپ فشار دهید. تا چند بار نفس کشیدن در همین حالت بمانید و سپس به آرامی جهت را عوض کنید. این کار را برای هردو سمت سر چند بار تکرار کنید تا شدت سردرد شما کاهش یابد.

 

حرکت وی پاریتا کارانی (Viparita Karani )

یوگا

پاهایتان را روی دیوار گذاشته و به آرامی ماهیچه‌های گردن را کشیده و شل کنید. در حقیقت این کار در چند ثانیه سردرد شما را برطرف خواهد کرد. روی یک قالیچه طوری بنشینید که پایتان با دیوار در تماس باشد. آرام به پشت دراز کشیده و پاهایتان را از دیوار بالا ببرید. باسن شما باید با دیوار در تماس بوده و پاها در کنار هم قرار گیرند. دست‌های خود را روی شکم یا روی قالیچه‌ی زیرتان بگذارید. چشم‌های خود را بسته و به آرامی عضلات فک را آزاد کنید. برای سه تا ده دقیقه در این حالت بوده و نفس‌های آرام و عمیق بکشید.

 

حرکات آدوموکها (Adho Mukho Svanasana )

یوگا

این حرکت در یوگا کاملاً شناخته شده است. در زمان تمرین نفس‌های عمیق بکشید و بگذارید سرتان بین شانه‌ها آویزان باشد.این تمرین ساده کمک می‌کند با کشش عضلات ران، قفسه‌ی  سینه و ستون فقرات از خستگی، درد کمر و سفتی بدن بر اثر نشستن در تمام روز رها شوید. همچنین جریان خون در سر را بیشتر می‌کند که می‌تواند برای تسکین سردرد و انرژی دادن به بدن شما کافی باشد.

 

کودک خوشحال (Happy Baby Pose )

یوگا

اگر فکر می‌کنید سردردتان ریشه در درد کمر دارد که به ستون فقرات زده است و یا نیاز به چند دقیقه استراحت دارید حالت کودک خوشحال را تمرین کنید. این حالت یک حس آرامش به شما خواهد داد. درحالی‌که زانوهایتان را خم کرده‌اید به پشت دراز بکشید.، ران پا یا بخش بیرونی پا را با دست نگه‌دارید. شما باید خود را به  جلو و عقب تاب دهید تا کشش در ران پا و کمر بیشتر شود. ذهنتان را به چیزهای آرامش‌بخش معطوف کنید.

 

اوتان آسانا (Uttanasana )

یوگا

اوتان آسانا شاید از آسان‌ترین راه‌ها برای رهایی از درد باشد. اوتان آسانا با افزایش جریان خون و آرامش ذهن روح تازه‌ای به سلول‌های عصبی شما می‌دمد. پاهایتان را به عرض باسن بازکرده و به جلو خم شوید. سرتان را آزاد به ست زمین بگیرید. آرنج‌ها را مانند تصویر به پشت خم کرده و سر و  گردنتان را در حالت آزاد نگه‌دارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040