۱۰ مرداد ۱۳۹۷

چگونه بدون افزایش وزن، ماهیچه بسازید

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ 1677 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه بدون افزایش وزن، ماهیچه بسازید در این مقاله می خوانید

ورزش تنها برای کاهش وزن نیست. تمرینات قدرتی در خانه می‌توانند به مرور به ساخت ماهیچه کمک کنند.   ...

چگونه بدون افزایش وزن، ماهیچه بسازید

انجام تمرینات قدرتی بدن

روالی را انتخاب کنید که بین تمرینات قدرتی مختلف جابجا شود. زمانی که شما از وزنه استفاده نمی‌کنید بدنتان خودش وزنی می‌شود که شما برای ساخت ماهیچه از آن استفاده می‌کنید. برای مثال در دراز نشست زمانی که شما بدن را از زمین جدا می‌کنید از وزن بدن برای ساخت ماهیچه استفاده می‌نمایید. با این وجود نمی‌توانید تنها یک تمرین را دنبال کنید. شما باید برای ساخت ماهیچه در تمام بدن بین تمرینات مختلف جابجا شوید.

 

 

برای ساخت ماهیچه بدوید

نیازی نیست حتماً وزنه بلند کنید. برای مثال پیاده‌روی یا دویدن هرروزه می‌تواند به ساخت ماهیچه در پاها، دست‌ها و ستون فقرات کمک کند. با سوزاندن چربی نیز ماهیچه‌های شما بیشتر دیده می‌شوند. از جلسات سی تا چهل‌وپنج دقیقه‌ای در روز شروع کنید و برای 3 تا 5 بار در هفته تکرار نمایید. برای نتیجه‌ی بهتر می‌توانید روال خود را بین دویدن تند و سریع یا طولانی‌تر جابجا نمایید.

 

 

شنا را امتحان کنید

شنا یک تمرین عالی برای بدن است و شما در کنار ورزش ماهیچه می‌سازید. 30 تا 45 دقیقه شنا در اغلب روزهای هفته برای شروع ماهیچه سازی در بدن لازم است. از زمان کمتر شروع کرده و به تدریج آن را اضافه کنید. مثلاً می‌توانید اگر بدنتان زیاد تناسب‌اندام ندارد ابتدا از جلسات 15 دقیقه‌ای شروع کنید. سپس به مرور به زمان هر جلسه اضافه کنید.

 

 

افزایش میزان غذاهای سالم

ساخت ماهیچه بدون افزودن کالری به رژیم غذایی کار سختی است. به جای آنکه مرتباً کالری بیشتر بخورید بهتر است خوردن پروتئین و سبزیجات بیشتر را امتحان کنید. رفتن از کربوهیدرات‌های فراوری‌شده به نوع ساده مانند میوه نیز می‌تواند برای شما مؤثر باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040