۲۳ اسفند ۱۳۹۶

فواید ورزش برای زیبایی

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ 2179 بازدیدکننده 0 نظر
فواید ورزش برای زیبایی در این مقاله می خوانید

حتما از فواید زیاد ورزش برای سلامت خود شنیده اید. اما می دانستید ورزش می تواند شما را زیباتر هم کند؟ ...

فواید ورزش برای زیبایی

درخشش پوست

زمانی که بر اثر تمرینات ایروبیک قلب پمپاژ بیشتری دارد شما پوست خود را با خون دارای اکسیژن غذا رسانی می‌کنید. این خون باعث درخشش پوست بعد از ورزش خواهد شد.

 

 

کاهش چروک‌های پوستی

ورزش کمک می‌کند هورمون استرس یا کورتیزول در سطح مناسبی بماند. بالا رفتن سطح کورتیزول یعنی زیاد شدن تولید سبوم و این یعنی تولید جوش‌های پوستی بیشتر. مقدار زیاد کورتیزول می‌تواند باعث تجزیه کلاژن در پوست شود. نتیجه زیاد شدن چین‌وچروک‌های پوستی است. ورزش باعث تولید بیشتر کلاژن نیز می‌شود.

 

 

کاهش جوش‌های پوستی

ورزش منظم باعث بهبود گردش خون می‌شود. ورزش به پوست غذا رسانی کرده و باعث گردش اکسیژن و خون بیشتری به آن می‌شود. همچنین به دفع سموم از بدن کمک می‌کند. تعریق در حین ورزش منافذ پوستی را تمیز خواهد کرد. ورزش کردن عدم تعادل هورمونی که باعث پیدایش جوش‌ها  می‌شود را برطرف می‌کند. به یاد داشته باشید بعد از ورزش حتماً صورتتان را بشویید.

 

 

موهای سالم‌تر

بهبود گردش خون کمک می‌کند موها قوی‌تر و سالم‌تر بمانند. این خون سرشار از مواد غذایی بوده و باعث تحریک فولیکول‌ها و بهبود رشد خواهد شد. ورزش به‌نوعی کاهنده‌ی استرس نیز است. استرس کمتر یعنی موها کمتر شکننده بوده و ریزش کمتر.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040