۸ شهريور ۱۳۹۶

اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد 1

۸ شهريور ۱۳۹۶ 2253 بازدیدکننده 0 نظر
اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد 1 در این مقاله می خوانید

فواید ورزش چیزی فراتر از سوزاندن کالری برای کاهش وزن است. در حقیقت نداشتن ورزش کافی می‌تواند تأثیر بزرگی بر داخل بدن و سلامت شما داشته باشد.       ...

اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد 1

آسیب خواهید دید

زمانی که ورزش نکنید ماهیچه‌های شما از فرم خارج خواهند شد. این یعنی زمانی که شما تحرک نداشته باشید نتیجه افزایش وزن، مشکلات قلبی و از بین رفتن انعطاف‌پذیری بدن خواهد بود. یکی از عوارض این اتفاقات آسیب دیدن بدن بر اثر فعالیت فیزیکی است.

 

افسرده خواهید شد

ورزش روی سطح انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند سروتونین و دوپامین در مغز اثر می‌گذارد که می‌تواند به شاد شدن شما کمک کند. یک حالت روحی مثبت چیزی قوی در زندگی شماست. باید دقت داشته باشید اگر مرتباً ورزش کنید شاد بوده و نوع ورزش شما اهمیتی ندارد.

 

استرس دارید

هردو استرس اکسیداتیو و التهاب در بدن نقش مهمی در پیدایش استرس روانی و نگرانی دارند. ورزش منم یک عامل ضدالتهاب است که می‌تواند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند، ازاین‌رو باعث کم شدن استرس روانی خواهد شد. در این زمینه مقدار ورزش شما مهم است.

 

استخوان‌ها ضعیف می‌شوند

تمرینات مقاومتی مانند وزنه‌برداری می‌توانند برای زنان اهمیت زیادی داشته باشند. با زیاد شدن سن استخوان‌ها ضعیف می‌شوند. این موضوع خصوصاً در مورد زنان صادق است. زنان بیشتر در خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند. کسانی که شروع به از دست دادن توده‌ی استخوانی می‌کنند بیشتر در خطر پوکی استخوان هستند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040