۷ شهريور ۱۳۹۶

اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد

۷ شهريور ۱۳۹۶ 2144 بازدیدکننده 0 نظر
اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد در این مقاله می خوانید

فواید ورزش چیزی فراتر از سوزاندن کالری برای کاهش وزن است. در حقیقت نداشتن ورزش کافی می‌تواند تأثیر بزرگی بر داخل بدن و سلامت شما داشته باشد. ...

اگر ورزش نکنید چه اتفاقی در بدن می افتد

خوردن غذاهای ناسالم

زمانی که ورزش را کنار می‌گذارید دیگر برنامه‌ی غذایی خود را نیز دنبال نخواهید کرد. بدن شما میل به مواد غذایی مفید دیگر ندارد، زیرا دیگر نیازی به جایگزینی مواد سوزانده شده نیست. به‌جای آن بدن تمایل به خوردن خوراکی‌های لذیذ اما ناسالم پیدا می‌کند، مانند چیپس سیب‌زمینی.

 

خوب نخوابیدن

اگر شما مشکلات خواب‌دارید حتماً به‌اندازه‌ی کافی ورزش نمی‌کنید. ورزش منظم زمان خواب را بهبود بخشیده و باعث می‌شود در طول روز هشیارتر باشید. اثرات مثبت ورزش روی خواب شما تنها نخواهد بود، زیرا برخی افرادی که بیشتر ورزش می‌کنند سطح توده‌ی بدنی در آن‌ها پایین‌تر است و سلامت بدنی بهتری دارند. ورزش منظم می‌تواند برای بهبود خواب و کسانی که مشکل کم‌خوابی دارند نیز خوب باشد.

 

سریع خسته می‌شوید

ورزش منظم باعث بهبود وضعیت قلب و رگ‌های خونی و سلامت شش‌ها می‌شود و در کل باعث بهتر شدن توانایی اجرایی بدن در زمان  ورزش شده و تنگی نفس در افراد سالم و بیماران ریوی را کاهش می‌دهد. این یعنی بدن به‌طور مؤثرتری می‌تواند اکسیژن را وارد و جذب کرده و کمتر خسته خواهد شد.

 

کند شدن سوخت‌وساز

شاید سوخت‌وساز بدن شما عالی باشد اما با افزایش سن کند خواهد شد. یک‌راه عالی برای معکوس کردن این تغییرات ورزش بیشتر است، چه تمرینات مقاومتی و چه قلبی عروقی. ورزش به سوخت‌وساز بدن در زمان استراحت نیز کمک می‌کند، میزانی که بدن در زمانی که ورزش نمی‌کنید یا فعالیتی ندارید می‌سوزاند. از طرف دیگر زمانی که به‌اندازه‌ی کافی ورزش نکنید ماهیچه‌ها به‌تدریج از بین می‌روند و در نتیجه درصد چربی بدن زیاد می‌شود و سوخت‌وساز کم خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040