۱۶ مرداد ۱۳۹۶

محافظت از مفاصل در زمان ورزش

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ 1802 بازدیدکننده 0 نظر
محافظت از مفاصل در زمان ورزش در این مقاله می خوانید

ورزش برای سلامت فواید زیادی دارد. اما انجام نادرست تمرینات ورزشی می تواند به بدن شما اسیب زند. ...

محافظت از مفاصل در زمان ورزش

شروع زود ورزش زیاد

زمانی که یک برنامه‌ی ورزشی جدید را شروع می‌کنید انگیزه‌ی شما زیاد است. به راحتی تصمیم می‌گیرید به‌جای 30 دقیقه شروع به دو ساعت ورزش کنید. زمانی که فرصت کافی برای تطبیق بدن خود با ورزش را نداشته باشید درد مفاصل و جراحات متداول خواهد شد. به یاد داشته باشید تنها قلب و ریه‌ها برای ورزش‌های سخت‌تر و طولانی‌تر نیاز به زمان برای تطابق ندارند و تمامی سیستم بدن نیز به زمان برای هماهنگ شدن خود دارد.

 

اجرای تمرینات یکسان

شما دویدن را دوست دارید و هر روز این ورزش را انجام می‌دهید. در این زمان روی ماهیچه‌ها و  مفاصل یکسان مرتباً فشار واردشده و به‌سادگی بر اثر استفاده‌ی زیاد آسیب خواهد دید. به همین علت اجرای تمرینات متفاوت در هر هفته اهمیت زیادی دارد. 

 

پوشیدن کفش‌های نامناسب

با استفاده از کفش‌هایی که مناسب تمرین شما نباشند خطر جراحت زیاد خواهد شد. اغلب فروشندگان ماهر می‌توانند پای شما و نوع راه رفتن را ارزیابی کرده و به دنبال نکات مکانیکی یا اناتومیک برای ارزیابی کفش مناسب هستند.

 

ورزش با تجهیزات نامناسب

تکنیک های مناسب برای انجام حرکات ورزشی ضروری‌اند تا از بروز آسیب پیشگیری شود. برای مثال اگر صندلی دوچرخه درست تنظیم‌نشده باشد فشار زیادی روی زانو وارد می‌شود و در این شرایط خطر بروز جراحت زیاد خواهد شد. اگر نمی‌دانید چطور باید درست ورزش کنید از یک فرد ماهر کمک بگیرید. بیشتر باشگاه‌های ورزشی مربی‌های ماهری دارند که می‌توانند به شما کمک کنند.

 

انجام ندادن حرکات کششی

گرم کردن صحیح بدن قبل از ورزش با تولید گرما، افزایش گردش خون به ماهیچه‌ها و مفاصل و روان کردن مفاصل برای ورزش شما را آماده می‌کند. ماهیچه‌های سرد درست عمل نکرده و بیشتر مستعد جراحت هستند.

 

استراحت نکردن

برای گرفتن بهترین نتایج و محافظت از مفاصل استراحت به اندازه‌ی ورزش اهمیت دارد. گذاشتن روزی برای استراحت مانع آسیب دیدن مفاصل، وارد شدن فشار بر بدن و التهاب مفاصل خواهد شد و نتیجه‌ی آن ایجاد درد خواهد بود. زمان استراحت وقتی است که بدن برای تطابق خود با فشار وارد آمده روی آن استفاده کرده و بافت‌هایی که در زمان ورزش آسیب‌دیده‌اند را ترمیم می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040