۲۶ بهمن ۱۳۹۵

دلایلی که باید پیاده روی کنید

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ 2574 بازدیدکننده 0 نظر
دلایلی که باید پیاده روی کنید در این مقاله می خوانید

پیاده‌روی برای شما معجزه می‌کند. حتماً زمانی را برای این ورزش در زندگی روزانه‌ی خود قرار دهید. ...

دلایلی که باید پیاده روی کنید

بهبود سلامت مغز

با افزایش سن اغلب ما سلامت فیزیکی خود را بیشتر مدنظر قرار می‌دهیم. اما مغز نیز برای سالم ماندن به همان اندازه توجه نیاز دارد. حتی مقدار کمی ورزش می‌تواند به بهبود سلامت مغز و مهارت‌های فکری کمک کند.

 

استرس را دور کنید

فعالیت فیزیکی راهی شناخته شده برای کاهش استرس است. یک پیاده‌روی سی دقیقه‌ای روزانه می‌تواند وضعیت روحی شما را بهبود بخشیده و راهی عالی برای کاهش استرس باشد. می‌توانید پیاده‌روی و تمرینات تنفسی را با هم انجام دهید، نوعی مدیتیشن که در آن پیاده‌روی با مدیتیشن ترکیب می‌شود تا با مشغول نگه‌داشتن ذهن نگرانی را از شما دور کند.

 

کاهش فشارخون

فشارخون بالا تا حد زیادی ارثی است اما یکی از کارهایی که می‌تواند خطر پیشرفت آن را کم کند حفظ تناسب‌اندام است. سی دقیقه ورزش متوسط در روز مؤثرترین راه طبیعی برای فشارخون بالاست.

 

خواب راحت‌تر

همه‌ی ما می‌دانیم خواب چقدر برای سلامت بدن اهمیت دارد. خواب زمانی است که بدن خود را از استرس‌های طول روز رها کرده و بازسازی می‌کند. تحقیقی صورت گرفته نشان داده است بیش از 75 درصد از کسانی که مرتباً ورزش می‌کنند می‌گویند خواب خوبی دارند.

 

بهبود تناسب‌اندام

اگر هدف شما رسیدن به تناسب‌اندام است پیاده‌روی انتخابی عالی برای شماست. شاید از دویدن یا تمرینات قدرتی سریع‌تر نتیجه بگیرید اما پیاده‌روی می‌تواند برای سلامت قلب و عروق نیز مفید باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040