۱۶ بهمن ۱۳۹۵

آیا زمان تغییر روال ورزشی شماست؟

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ 2094 بازدیدکننده 0 نظر
آیا زمان تغییر روال ورزشی شماست؟ در این مقاله می خوانید

با شناخت نشانه‌هایی که هشدار می‌دهند زمان تغییر برنامه‌ی ورزشی شما رسیده است می‌توانید همیشه مسیرتان را ادامه دهید. ...

آیا زمان تغییر روال ورزشی شماست؟

تمرین شما را کسل می‌کند

تناسب اندام

همیشه روی تردمیل راه می‌رفتید اما چرا حالا دیگر از آن لذت نمی‌برید؟ ادامه دادن یک برنامه‌ی خاص برای زمان طولانی به راحتی شما را کسل خواهد کرد. گاهی بهتر است کمی تنوع ایجاد کنید. برای مثال بیرون از خانه قدم بزنید، کمی به تردمیلتان سرعت دهید، زمان ورزش موسیقی گوش کنید یا با یک دوست همراه شده و کنار هم ورزش کنید. اگر این‌ها به شما کمکی نکرد شاید باید یک فعالیت جدید ورزشی را امتحان کنید. شاید همیشه در فکر دوچرخه‌سواری بوده‌اید یا اینکه به کلاس‌های ورزشی گروهی بروید؟ تغییرات می‌تواند تمرین را برای شما شاد نگه دارند.

 

تمرین شما نتیجه ندارد

تناسب اندام

کسی که همیشه یک برنامه‌ی ورزشی را دنبال می‌کند سریع‌تر از فردی که تمرینات مختلفی دارد به یک نقطه‌ی توقف خواهد رسید. همان‌طور که شما با انجام یک ورزش خاص برای زمانی طولانی ممکن است بی‌حوصله شوید بدنتان نیز با آن خود را تطابق خواهد داد، در نتیجه مانند قبل از آن نتیجه نخواهید گرفت. کمی تنوع تنها چیزی است که لازم دارید تا عقربه‌های ترازو دوباره حرکت کنند. تنوع می‌تواند تغییر چیزی در همین برنامه‌ی ورزشی کنونی‌تان باشد ( افزودن به سرعت، مسافت، شدت ....) و یا اینکه کلاً سراغ تمرین جدیدی بروید. اگر دوست ندارید مرتباً روال ورزشی خود را تغییر دهید حداقل هر 4 تا 8 هفته یک بار آن را کمی عوض کنید.

 

ورزش شما را بیشتر خسته می‌کند

تناسب اندام

ورزش باید به شما انرژی بدهد نه اینکه احساس کنید دیگر توان کاری را ندارید. اگر احساس خستگی زیاد می‌کنید یا بدن‌درد دارید شاید کمی زیاده‌روی کرده‌اید. بدن نیاز به کمی زمان برای استراحت و بازسازی خود دارد. در طول این زمان است که با اجازه دادن به تعمیر و بازسازی ماهیچه‌ها، قوی‌تر خواهید شد. اگر به بدن زمان لازم برای ریکاوری خود را ندهید به جای قوی شدن، ضعیف‌تر خواهید شد. اگر زیاد ورزش کرده‌اید اولویت اول برای شما استراحت است. شاید نیاز باشد یک هفته استراحت کنید تا از نظر فیزیکی و روحی دوباره شارژ شوید. زمانی که احساس کردید بهتر هستید به آرامی دوباره ورزش را شروع کنید. برنامه‌ی ورزشی خود را مروری دوباره کرده و راه‌هایی بیابید تا با ایجاد تغییرات مانع روی دادن دوباره‌ی این مشکل شوید.

 

تمرینات شما را به چالش نمی‌کشند

تناسب اندام

دویدن یک مسافت ده کیلومتری با گذشت زمان برای شما ساده‌تر خواهد شد. اگر دیگر تمرینات شما را به چالش نمی‌کشند شاید استفاده از یک مانیتور ضربان قلب برای شما مفید باشد. با پیدا کردن تناسب‌اندام بیشتر، ضربان قلب شما تغییر خواهد کرد. با استفاده از مانیتور ضربان قلب، متوجه می‌شوید باید روال ورزشی خود را تغییر داده یا آن را تشدید کنید. به چالش کشیدن بدن سطح تناسب‌اندام شما را بهبود بخشیده و می‌تواند با قوی‌تر شدن شما و رساندنتان به اهدافی که دارید باعث ایجاد حس موفقیت شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040