۱۴ بهمن ۱۳۹۵

فواید وزنه برداری برای زنان

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ 3440 بازدیدکننده 0 نظر
فواید وزنه برداری برای زنان در این مقاله می خوانید

به هر دلیلی اگر سراغ وزنه‌برداری نمی‌روید بهتر است این مقاله را بخوانید. این دلایلی است که نشان می‌دهد شما باید تمرینات قدرتی را جدی بگیرید. ...

فواید وزنه برداری برای زنان

قوی‌تر می‌شوید

افزایش قدرت باعث می‌شود کمتر به دیگران وابسته باشید. انجام  کارهای خانه، بغل کردن کودکان و  خریدهای خانه برای شما ساده‌تر خواهد  بود. اگر قدرت بدنی شما زیاد شود انجام کارهای روزانه و ورزش‌های روتین برایتان ساده‌تر خواهد شد و احتمال بروز آسیب‌های بدنی کاهش می‌یابد.

 

چربی بدن را از دست می‌دهید

با ورزش میزان ماهیچه‌های بدن زیاد می‌شود و سوخت‌وساز آن افزایش می‌یابد. در نتیجه در طول روز کالری بیشتری می‌سوزانید.

 

افزایش قدرت

تحقیقات نشان داده‌اند برخلاف مردان، زنان با تمرینات قدرتی افزایش سایز نخواهند داشت. زیرا میزان هورمون‌هایی که باعث تغییر سایز می‌شوند در زنان 10 تا 30 مرتبه کمتر از زنان است. در کنار ثابت ماندن حجم بدن، شما ماهیچه سازی خواهید داشت و از فواید آن بهره‌مند می‌شوید.

 

کاهش خطر پوکی استخوان

تمرینات قدرتی می‌توانند تراکم استخوان ستون فقرات را در شش ماه تا حدود سیزده درصد افزایش دهد. این تمرینات در کنار افزایش کلسیم دریافتی بهترین راه برای زنان برای مبارزه با پوکی استخوان است.

 

کاهش خطر کمردرد و آرتروز

تمرینات قدرتی نه تنها بیشتر ماهیچه می‌سازند بلکه بافت‌های ارتباطی را قوی کرده و استحکام مفاصل را افزایش می‌دهد. این تأثیر برای مفاصل مفید بوده و از بروز جراحات پیشگیری می‌کند.

 

کاهش خطر بیماری‌های قلبی

تمرینات قدرتی می‌توانند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می‌توانید از فواید بیشتری بهره‌مند شوید.

 

کاهش خطر دیابت

تمرینات قدرتی روشی که بدن قند را تجزیه می‌کند بهبود بخشیده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. دیابت مشکلی در حل رشد میان زنان و مردان است. تحقیقات نشان داده‌اند تمرینات قدرتی می‌توانند بهره‌وری گلوکوز را تا 23 درصد در بدن در چهار ماه افزایش دهند.

 

مبارزه با افسردگی

تمرینات قدرتی علائم افسردگی را بسیار موفق کاهش خواهند داد. زنان دارای تمرینات قدرتی اغلب احساس اعتمادبه‌نفس و قدرت بیشتری دارند که فاکتورهای مهمی برای مبارزه با افسردگی هستند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040