۱۳ مهر ۱۳۹۵

نکاتی برای یک ورزش موثرتر

۱۳ مهر ۱۳۹۵ 2588 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای یک ورزش موثرتر در این مقاله می خوانید

واقعاً نیازی نیست برای یک ورزش مفید ساعت‌ها وقت بگذارید. شما می‌توانید در زمان کمتری نیز به اندامی متناسب برسید. ...

نکاتی برای یک ورزش موثرتر

کوتاه و متمرکز نگه داشتن تمرینات

تمرینات کوتاه‌تر به شما امکان می‌دهد با شدت بیشتری ورزش کنید و تمایل برای توقف ورزش در شما راکم می‌کند. اگر به جای گذراندن 2 ساعت برای هر روال و خستگی برای ادامه، زمان ورزش شما برای هر تمرین 30 تا 45 دقیقه باشد راحت‌تر می‌توانید آن را ادامه دهید.

 

آب بدن را حفظ کنید

حفظ آب بدن برای یک ورزش موثر ضروری است. حتی کمی کم آبی باعث می‌شود کمتر احساس راحتی کنید و کارایی شما در ورزش کاهش یابد. هر 20 تا 30دقیقه در حین ورزش یک فنجان آب بنوشید.

 

وزنه‌های سنگین تر بلند کنید

برای فایده‌ی بیشتر از تمرینات باید وزنه‌های سنگین بلند کنید. اما چقدر سنگین؟ این مقدار بستگی به سطح تناسب اندام و راحتی بدن شما در بلند کردن وزنه دارد. اگر در وزنه‌برداری تازه‌کار هستید بهتر است برای چند هفته وزنه‌های سبک‌تر بردارید تا مفاصل و ماهیچه‌های بدن با فشار ناشی از وزنه‌ها کنار بیایند.

 

آن را برای خود شاد کنید

اگر نمی‌توانید از ورزش  خود لذت ببرید احتمال کنار گذاشتن آن بیشتر خواهد بود. برای  موثر بودن ورزش باید تمرینی پیدا کنید که برای شما مهیج باشد و یا دلیلی که بدانید برای آن ورزش می‌کنید. اگر تنها به خاطر اینکه فکر می‌کنید باید ورزش کنید یا مجبورید این کار را انجام می‌دهید بهتر است دوباره نگاهی به فواید ورزش برای خود بیندازید و انگیزه‌ی بیشتری پیدا کنید.

 

تمرینات ساده‌تر انجام دهید

تمرینات ورزشی زمانی موثرند که ساده و مداوم بوده و انجام آن‌ها را هر جا و هر زمانی امکان‌پذیر باشد.

 

تنوع ایجاد کنید

با داشتن تمرینات جدید مانع احساس خستگی از تمرین ورزشی  خود شوید. تغییر در روال‌ها  باید هر 2 تا 3 ماه یک‌بار وجود داشته باشد تا از نظر روحی انگیزه داشته و از نظر فیزیکی نیز برای شما موثر باشد. فایده‌ی بزرگ دیگر تغییر در تمرینات این است که در نهایت به احتمال کمتری دچار جراحات شدید، مانند التهاب تاندون می‌شوید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040