۳۰ مرداد ۱۳۹۵

نکاتی برای خنک ماندن زمان پیاده روی در روزهای گرم سال

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ 1438 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای خنک ماندن زمان پیاده روی در روزهای گرم سال در این مقاله می خوانید

با رسیدن روزهای گرم سال شاید برنامه ی پیاده روی شما نیز کمی با سختی مواجه  شود. برای خنک تر ماندن بدن می توانید از راه های زیر کمک بگیرید. ...

نکاتی برای خنک ماندن زمان پیاده روی در روزهای گرم سال

روزهای سرد سال را انتخاب کنید

پیاده روی در گرما

آب و هوای منطقه‌ی خود را بشناسید. هوای خنک تر بهتر است. در برخی مناطق خنکی هوا در اواسط بعدازظهر شروع می‌شود و در برخی مناطق تا 5 عصر یا 6 عصر دما خنک نخواهد شد.

 

مسیر سایه‌دار را انتخاب کنید

پیاده روی در گرما

از نور مستقیم خورشید یا مسیرهای آسفالت دور بمانید. مسیرهای طبیعی در زیر درختان مکانی خنک تر برای پیاده‌روی هستند.

 

آب بنوشید، آب بنوشید

پیاده روی در گرما

60  دقیقه قبل از شروع پیاده‌روی خود لیوان بزرگی آب بنوشید. با این کار در ابتدای ورزش بدن شما آب کافی را خواهد داشت و مقدار اضافی آن از بدن دفع خواهد شد. در حین پیاده‌روی هر 20 تا 30 دقیقه یک فنجان آب  بنوشید. اگر حس کردید ضربان قلب شما بالا رفته و ادرارتان تیره رنگ شده است دچار کم آبی شده‌اید.

 

خودتان سایه درست کنید

پیاده روی در گرما

کلاهی  لبه‌دار بپوشید. برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی، سرطان پوست و چین و چروک‌ها ضدآفتاب بزنید. برای محافظت از چشم‌های خود از عینک‌های دارای UVA و UVB استفاده  کنید. لباس‌های رنگ روشن بپوشید.

 

مراقب بیماری‌های گرما باشید

پیاده روی در گرما

اگر احساس سرگیجه، حالت تهوع، خشکی پوست یا لرز دارید ورزش را متوقف کرده و چیزی بنوشید. اگر احساس بهبود نداشتید فوراً سراغ درمان‌های پزشکی بروید. اگر مشکل قلبی دارید با پزشک خود در مورد پیاده‌روی در گرما مشورت کنید.

 

آسان بگیرید

پیاده روی در گرما

اگر نمی‌توانید از گرما دور بمانید شدت ورزشتان را کم کنید تا بدن خود گرمای بیشتری تولید کند. ورزش‌های با شدت بیشتر را برای روزهای سردتر بگذارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040