۱۳ مرداد ۱۳۹۵

10 واقعیت جالب در مورد ورزش

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ 16249 بازدیدکننده 0 نظر
10 واقعیت جالب در مورد ورزش در این مقاله می خوانید

داشتن فعالیت فیزیکی فواید بیشتری از تصور شما دارد. برخی از این فواید در این مقاله آورده شده‌اند. ...

10 واقعیت جالب در مورد ورزش

قدرت مغز را زیاد می‌کند

فواید ورزش

ورزش تنها بدن شما را بهبود نمی‌بخشد بلکه به عملکرد ذهنی نیز کمک می‌کند. ورزش سطح انرژی بدن و میزان سروتونین در مغز را زیاد می‌کند که باعث کارکرد بهتر قدرت ذهنی خواهد شد.

 

استرس را از بین می‌برد

فواید ورزش

زمانی که شروع به ورزش کردید متوجه می‌شوید در زندگی خود تجربه‌ی کمتری را احساس خواهید کرد. ورزش باعث واکنشی آرامش‌بخش در بدن می‌شود که نوعی حواس‌پرتی مثبت برای شماست. همچنین ورزش بهبود وضعیت روحی کمک کرده و مانعی برای استرس است.

 

به شما انرژی می‌دهد

فواید ورزش

شاید از اینکه سی دقیقه ورزش صبحگاهی چقدر می‌تواند تمام روز شما را عوض کند تعجب کنید. زمانی که در حین ورزش آندروفین در جریان خون آزاد می‌شود احساس می‌کنید در تمام روز انرژی بیشتری دارید.

 

پیدا کردن زمان برای ورزش سخت نیست

فواید ورزش

کلید کار استفاده‌ی عاقلانه‌تر از زمان است. بهتر است با یک تیر دو نشان بزنید. کودک خود را به پارک برده و با هم دوچرخه‌سواری کنید. باهم به کوهنوردی یا شنا بروید. در کنار بودن با خانواده به ورزش خود نیز پرداخته‌اید.

 

به روابط شما کمک می‌کند

فواید ورزش

به ورزش در کنار همسر خود فکر کنید، چقدر می‌تواند برای رابطه‌ی شما خوب باشد. بعلاوه اگر زمان ورزش فرد دیگری همراه شما باشد لذت بیشتری خواهید برد.

 

به مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کند

فواید ورزش

ورزش می‌تواند از بیماری‌های قلبی، سکته، فشارخون بالا، کلسترول بالا، دیابت نوع2، آرتروز، پوکی استخوان و کاهش توده‌ی ماهیچه‌ای پیشگیری کند. همچنین فرآیند پیری را به تعویق می‌اندازد. ورزش مفاصل و ماهیچه‌ها را قوی می‌کند و دردهایی که بزرگ‌سالان بر اثر کم تحرکی دچار می‌شوند را کاهش می‌دهد.

 

قلب را قوی می‌کند

فواید ورزش

ورزش نه تنها به مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کند بلکه قلب شما را قوی می‌کند – مهم‌ترین ماهیچه‌ی بدن. با ورزش قلب و دستگاه قلبی عروقی بهتر کار خواهند کرد.

 

بیشتر می‌توانید بخورید

فواید ورزش

ماهیچه‌ها نسبت به چربی‌های بدن کالری بیشتری می‌سوزانند. هرچه شما ماهیچه‌ی بیشتری داشته باشید سوخت و ساز بدنتان بالاتر خواهد بود. و البته با ورزش کالری بیشتری خواهید سوزاند.

 

کارایی شما را بهتر می‌کند

فواید ورزش

پس از هفته‌ها ورزش مداوم متوجه می‌شوید لباس‌هایتان در بدن شما متفاوت شده‌اند و می‌بینید حجم ماهیچه‌های شما زیادتر شده‌اند. ورزش مداوم ماهیچه‌های شما را قوی کرده، انعطاف‌پذیری بدن را زیاد کرده و کارایی کلی بدن را بهبود می‌بخشد.

 

کاهش وزن مهم‌ترین هدف شما نباید باشد 

فواید ورزش

کاهش وزن مهم‌ترین دلیلی است که اغلب افراد ورزش می‌کنند. اما این نباید تنها هدف شما برای ورزش باشد. هدف شما ممکن است در ابتدای ورزش کاهش وزن باشد اما نباید تنها هدف شما باشد. ورزش کنید تا استرس کمتر و انرژی بیشتری داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040