۲۹ خرداد ۱۳۹۵

5 تمرین ورزشی برای کسانی که اضافه وزن دارند

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ 2482 بازدیدکننده 0 نظر
5 تمرین ورزشی برای کسانی که اضافه وزن دارند در این مقاله می خوانید

آغاز یک روال ورزشی جدید برای همه سخت است، خصوصاً اگر اضافه‌وزن دارید. با استفاده از این راهنما ورزشی که از آن لذت می‌برید را انتخاب کرده و ادامه دهید. ...

5 تمرین ورزشی برای کسانی که اضافه وزن دارند

پیاده‌روی

ورزش برای کاهش وزن

شاید پیاده‌روی انتخاب واضحی به نظر برسد اما بنابه دلایل زیادی پیاده‌روی در صدر لیست بهترین ورزش‌ها برای تمام افراد قرار دارد. پیاده‌روی به تجهیزات کمی نیاز دارد و می‌توان در اکثر جاها آن را انجام داد. پیاده‌روی فشار کمی بر بدن وارد کرده و قدرت و تحرک بدن را بهبود می‌بخشد و می‌توان با توجه به برنامه‌ی خاص خود، آن را آهسته، متوسط یا تند انجام داد.

اگر به‌تازگی شروع به ورزش کرده‌اید با ده تا پانزده دقیقه پیاده‌روی در روز شروع کنید. به تدریج زمان را افزایش دهید تا به سی دقیقه برسانید. نگران سرعت خود در آغاز نباشید. پیگیری و استمرار باید هدف شما باشد. همزمان با پیشرفت سطح خود در ورزش اگر می‌توانید به‌تدریج سرعت و استقامت را نیز بالا ببرید.

 

آکوا جاگینگ

ورزش برای کاهش وزن

آکوا جاگینگ همان پیاده‌روی در آب است که با کمک کمربندهای مخصوص انجام می‌شود. شما با این ورزش  از تمامی فواید پیاده‌روی یا دو بهره مند می‌شوید. پاهای شما نباید با کف استخر تماسی داشته باشد. شما تنها با حرکت پاهای خود به سمت جلو خواهید رفت. این ورزش بیش از تصور شما نیاز به تلاش دارد بنابراین به‌آرامی شروع کنید و به‌تدریج هر زمان که حس کردید برای شما ساده‌تر شده است آن را افزایش دهید.

 

کلاس‌های ورزشی گروهی

ورزش برای کاهش وزن

یکی از بهترین راه‌ها برای دنبال کردن یک برنامه‌ی ورزشی داشتن یک سیستم گروهی است. قبل از هرگونه هزینه، در ابتدا به کلاس رفته و کمی روال آن را نگاه کنید. به یاد داشته باشید برای کسانی که اضافه‌وزن دارند انجام یک حرکت جدید نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت. ببینید آیا سطح سرعت کلاس برای شما مناسب است. همچنین دقت کنید چطور مربی تمرینات را طراحی می‌کند. یک مربی خوب راهنمایی‌های لازم برای تغییر حرکات یا تغییر جهت در زمان ورزش را می‌دهد.

 

تمرینات قدرتی

ورزش برای کاهش وزن

برای یک ورزشکار دارای اضافه‌وزن تمرینات قدرتی فواید زیادی دارند. این تمرین‌ها مشکلات ناشی از حمل وزن اضافی که بر حالت بدن تأثیر گذاشته‌اند را تصحیح می‌کند. همچنین رنج حرکت در مفاصل را بهبود می‌بخشد. در آخر، شما با ساخت ماهیچه میزان سوخت‌وساز بدن در زمان استراحت را افزایش ‌خواهید داد.

شما می‌توانید وزنه‌برداری را در خانه شروع کنید، اما رفتن به باشگاه و داشتن مربی برای شما مفیدتر خواهد بود. در ابتدا تمرینات را آهسته شروع کنید و خیلی زود وزنه‌های سنگین برندارید. استمرار  مهم‌ترین عنصر در برنامه‌ی ورزشی جدید شماست، بدترین کاری که می‌توانید بکنید این است که در روز اول خیلی سنگین و سخت ورزش کنید و سپس یک هفته به خودتان استراحت دهید.

 

تای چای / ورزش ذهن و بدن

ورزش برای کاهش وزن

ورزش‌های ذهنی/بدنی رواج بیشتری در جامعه یافته‌اند. کلاس‌های یوگا و مدیتیشن به‌راحتی در دسترس‌اند. اما گاه این تمرینات برای کسانی که اضافه‌وزن دارند دشوار هستند. برای مثال بسیاری از حرکات حفظ تعادل در یوگا برای افراد چاق دشوارند زیرا آن‌ها یک مرکز ثقل متفاوت دارند.

تای چای از گروهی حرکات سیال برای بهبود حرکات مفاصل استفاده کرده و همچنین حرکاتی برای تعادل ( اغلب در حالت ایستاده ) دارد. همچنین تای چای از عناصر مدیتیشن استفاده می‌کند تا به کاهش استرس و بهبود خواب برای کاهش وزن کمک کرده باشد. درست مانند هر کلاس ورزشی دیگری باید قبل از ثبت‌نام کلاس را ببینید. از مربی بپرسید آیا نیاز به تجربه‌ی قبلی است و برای یک تمرین کننده‌ی جدید چه فوایدی دارد. همچنین در مورد محل کلاس سؤال کنید زیرا اغلب کلاس‌های تای چای در فضای باز و پارک‌ها برگزار می‌شوند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040