۲۸ بهمن ۱۳۹۴

فواید استفاده از تردمیل

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ 3243 بازدیدکننده 0 نظر
فواید استفاده از تردمیل در این مقاله می خوانید

تردمیل مزایایی برای شما دارد که با دویدن بیرون از خانه شاید به آن‌ها نرسید. در اینجا برخی دلایل آورده شده‌اند که نشان می‌دهند تردمیل برای شما یک شانس خوب است. ...

فواید استفاده از تردمیل

مراقبت از مفاصل

فواید استفاده تردمیل

سطح نسبتاً نرم تردمیل برای زانوها، باسن و مچ پا بسیار راحت‌تر از سنگفرش خیابان است. این سطح کمک می‌کند خطر جراحت کمتر شده و به شما اجازه می‌دهد زمانی طولانی‌تر به دویدنتان ادامه دهید.

 

هر زمان می‌خواهید بایستید

فواید استفاده تردمیل

زمانی که روی تردمیل می‌دوید می‌توانید هر زمان که خواستید آن را متوقف کنید و دیگر نگران مسیر برگشت به خانه نباشید. اگر بیرون از خانه می‌دوید و به هر دلیلی لازم شود بایستید ( درد، جراحت، خستگی ) مجبورید راهی را برای رسیدن به خانه سپری کنید.

 

سریع‌تر می‌دوید

فواید استفاده تردمیل

دوندگانی که از تردمیل استفاده می‌کنند نسبت به کسانی که بیرون می‌دوند سرعت بیشتری داشته و بازده عملکرد روی پاهایشان بیشتر است. زیرا خود صفحه‌ی تردمیل می‌چرخد و این بخشی از کار شما را انجام می‌دهد در نتیجه فرصت دارید سرعت دوی خود را افزایش دهید.

 

حفظ کنترل

فواید استفاده تردمیل

در زمان استفاده از تردمیل شما کنترل زیادی روی ورزش خود دارید. می‌توانید سرعت، شیب و گام‌ها را تنها با یک دکمه تنظیم کنید، تمرین مخصوصی برای خودتان بسازید و یا از برنامه‌های استقامتی، شیب‌دار و .... طراحی‌شده استفاده کنید.

 

ایمن بمانید

نیازی نیست روی تردمیل نگران چیزی باشید: سگ‌ها، ترافیک، خیابان‌های تاریک، هوای بد، همسایه‌های بد و همه‌ی چراغ‌های قرمز. تنها کافی است آن را روشن کنید. موسیقی را روشن کرده و بدوید، بدوید و ...

 

به برق بزنید، روشن کنید

فواید استفاده تردمیل

دویدن روی تردمیل اجازه می‌دهد به اخبار گوش دهید، تلویزیون ببینید و یا به آهنگ دلخواه خود گوش دهید. خوب نیست همیشه ورزش خود را همزمان با کارهای دیگر انجام دهید اما گاهی نمی‌توانید بین ورزش و برنامه‌ی تلویزیونی موردعلاقه‌ی خود یکی را انتخاب کنید. با تردمیل می‌توانید هر دو را داشته باشید.

 

دویدن در کنار دوستان

فواید استفاده تردمیل

در باشگاه می‌توانید برنامه‌ی ورزشی خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. سطح مختلف ورزش نیز مانعی برای ورزش شما با یکدیگر نیست، حتی اگر شما با سرعت دویده و دوستتان آرام گام برمی‌دارد باز هم می‌توانید در کنار هم پیش روید.

 

آب بدن را حفظ کنید

فواید استفاده تردمیل

چه کسی دوست دارد همزمان با دویدن یک بطری آب همیشه همراه خود داشته باشد و یا همیشه به دنبال یک آبخوری یا مغازه بگردد؟ زمانی که روی تردمیل هستید می‌توانید تمام آب موردنیاز خود را دریافت کنید. همچنین در کنار آن‌یک حوله، جایی برای گذاشتن موبایل و کلید خود دارید.

 

حفظ سوابق ورزشی شما در یک‌لحظه

فواید استفاده تردمیل

تردمیل اجازه می‌دهد بتوانید مسافت پیموده شده، شیب، ضربان قلب و دیگر سوابق ورزشی خود را حفظ کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040