۱۳ دي ۱۳۹۴

فواید بسکتبال در سلامت بدن

۱۳ دي ۱۳۹۴ 30613 بازدیدکننده 3 نظر
فواید بسکتبال در سلامت بدن در این مقاله می خوانید

شما هم بسکتبال دوست دارید؟ حتماً شنیده‌اید که با این ورزش قوی تر و قد بلندتر خواهید شد. اما جدا از این دو فایده، بسکتبال فواید زیاد دیگری نیز برای سلامت شما دارد. ...

فواید بسکتبال در سلامت بدن

سلامت دستگاه قلب و عروق

فواید بسکتبال

بسکتبال برای سلامت قلب عالی است. در بسکتبال شما تحرک دارید و ضربان قلبتان افزایش می‌یابد همچنین این ورزش کمک می‌کند استقامت بدنتان زیاد شود که این امر برای اطمینان از سلامت قلب ضروری است. همچنین بسکتبال خطر سکته و بیماری‌های قلبی در آینده را کاهش می‌دهد.

 

سوزاندن کالری

فواید بسکتبال

آیا می‌خواهید مقدار زیادی از وزنتان کم کنید؟ بسکتبال بازی کنید. تمام حرکات سریع، دویدن و پرش‌های بازی به شما حرکات هوازی می‌دهند که به سوزاندن کالری  زیادی کمک می‌کند.فردی با وزن 75 کیلوگرم با یک ساعت بسکتبال 600 کالری می‌سوزاند.

 

قوی کردن استخوان‌ها

فواید بسکتبال

نیاز به تحرک فیزیکی در این ورزش کمک می‌کند استخوان‌ها تقویت‌شده و قوی شوند. یک فعالیت فیزیکی که همراه با کاهش وزن باشد به ساخت بافت‌های استخوانی جدید کمک می‌کند و در نتیجه استخوان‌ها قوی تر می‌شوند. هردو ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن با بسکتبال قوی می‌شوند زیرا فعالیت فیزیکی ای است که شامل کشیدن و هل دادن ماهیچه در مقابل استخوان می‌شود.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

فواید بسکتبال

زمانی که بسکتبال یا هر ورزش دیگری انجام می‌دهید این ورزش به کاهش استرس شما کمک می‌کند، انرژی بیشتری خواهید داشت و روی تکمیل کارهای خود تمرکز خواهید کرد.همچنین شما را اجتماعی تر می‌کند که به نوعی به پیشگیری از افسردگی کمک می‌کند. زمانی که استرس کم می‌شود سیستم ایمنی بدن بهبود می‌یابد.

 

یک تمرین قدرتی است

فواید بسکتبال

با بسکتبال بدن شما تمرینی کامل خواهد داشت. این ورزش به ساخت ماهیچه کمک می‌کند. با بسکتبال ماهیچه‌های کمر، گردن، ستون فقرات و دلتوئید تقویت می‌شود. بسکتبال پاهای شما را قوی کرده و حرکاتی مانند پرتاب توپ یا دریبل ماهیچه‌های بازو و ساعد و عضلات مچ را قوی می‌کند.

 

بهبود سلامت فکری

فواید بسکتبال

بسکتبال بازی سرعتی است که نیاز به مهارت فیزیکی زیادی دارد اما از طرف دیگر بازی ذهنی است که نیاز به فکر برای حرکات دارد. برای بازی باید تمرکز زیادی داشته باشید تا بتوانید تصمیمات موثر گرفته و در زمین خوب عمل کنید. همچنین باید تمرین کنید تا بتوانید اعضای تیم خودی و مخالف را در تمام بازی در نظر داشته و بر اساس حرکات آن‌ها تصمیم سریع و به موقع بگیرید.

 

بهبود مهارت‌های هماهنگی و حرکتی

فواید بسکتبال

بسکتبال نیاز زیادی به هماهنگی دست‌ها و هماهنگی کل بدن  دارد. زمانی که بسکتبال بازی می‌کنید به شما فرصتی برای تقویت این مهارت‌ها می‌دهد. دریبل به شما هماهنگی دست و چشم را یاد می‌دهد درحالی‌که پرتاب‌های جهشی هماهنگی کلی بدن را به شما آموزش خواهد داد.

 

بهبود تمرکز و قانونمندی فردی

بسکتبال نیز مانند ورزش‌های دیگر قوانینی دارد که باید در زمان بازی رعایت شوند. زمانی که شما این قوانین را می‌شکنید می‌تواند باعث پنالتی شود. در اینجا شما یاد می‌گیرید در کنار عدالت و رقابت همزمان، قوانین را رعایت کنید. همچنین ذهن شما را هوشیار و متمرکز نگه می‌دارد.

 

آگاهی از محیط و بدن

فواید بسکتبال

بسکتبال ورزشی است که باید از محیط اطراف خود نیز باخبر باشید. شما باید بدانید کجا هستید تا بتوانید پرتابی مناسب داشته و یا به خوبی دفاع کنید.. زمانی که از موقعیت خود و اطراف آگاه باشید دقیقاً می‌دانید زمانی که هم‌تیمی شما یا حریف پرتابی انجام می‌دهد دقیقاً باید کجا قرار داشته  باشید.

 

بهبود اعتمادبه‌نفس

بسکتبال ورزشی است که حقیقتاً اعتمادبه‌نفس فرد را زیاد می‌کند. بازیکن خوبی بودن و یا عضوی از یک تیم خوب بودن تأثیر زیادی برای اعتمادبه‌نفس بیشتر فرد می‌گذارد. زمانی که اعتمادبه‌نفس شما زیاد شود ایمان شما به مهارت‌هایتان نیز بیشتر می‌شود. داشتن اعتمادبه‌نفس به شما اجازه می‌دهد با رویکردی بهتر با زندگی روبرو شوید و تأثیری مثبت بر جنبه‌های مختلف زندگی برجای بگذارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040