۷ دي ۱۳۹۴

ورزش چگونه بر زندگی اثر می گذارد

۷ دي ۱۳۹۴ 2634 بازدیدکننده 0 نظر
ورزش چگونه بر زندگی اثر می گذارد در این مقاله می خوانید

ورزش فواید زیادی برای سلامت دارد. سن، جنسیت و توانایی ورزشی در مزایای آن بر سلامت شما تأثیری ندارند. ...

ورزش چگونه بر زندگی اثر می گذارد

انعطاف‌پذیری، قدرت و استقامت

تاثیر ورزش بر زندگی

انجام ورزش‌های مختلف مهم است زیرا ورزش‌های متفاوت فواید گوناگونی برای سلامت دارند. برای مثال ورزش‌های کششی مانند یوگا و پیلاتس انعطاف‌پذیری شما را زیاد می‌کنند. ورزش‌های وزنی برای افزایش مقاومت بدن مناسب بوده و ورزش‌هایی مانند دراز نشست برای تقویت ماهیچه‌ها مفیدند.

 

حالت بهتر روحی

تاثیر ورزش بر زندگی

ورزش به کاهش افسردگی، نگرانی و استرس کمک می‌کند. دلیل این موضوع این است که ورزش ترشح مواد شیمیایی سیستم ایمنی که افسردگی را بدتر می‌کنند را کاهش می‌دهد. همچنین ورزش دمای بدن را بالا می‌برد تا حس آرامش به بدن القا شده و مواد شیمیایی خوب،  انتقال‌دهنده‌های عصبی و آندورفین در مغز آزاد شوند، زیرا فعالیت فیزیکی قدرت و انعطاف‌پذیری را بالابرده و حالت روحی شما را تقویت می‌کند.

 

افزایش انرژی

تاثیر ورزش بر زندگی

ورزش ایروبیک کمک می‌کند سیستم قلب عروقی بدن موثرتر کار کند، یعنی گردش خون بهتر شده و بافت‌های بدن میزان بیشتری از اکسیژن و مواد معدنی را دریافت می‌کنند. این امر نه تنها به عملکرد بهتر بدن در حین ورزش کمک می‌کند بلکه انرژی بیشتری برای تمام روز به شما می‌دهد. ورزش منظم می‌تواند با افزایش توانایی برای خوابیدن و خواب ماندن در شب انرژی روزانه‌ی شما را بیشتر کند.

 

 

عمر بیشتر

تاثیر ورزش بر زندگی

 

شما نمی‌توانید کاملاً فاکتورهای خطرساز برای سلامت بدن را کنترل کنید. برای مثال ممکن است به علت سابقه‌ی خانوادگی احتمال فشارخون بالا در شما بیشتر باشد. با این وجود شما می‌توانید تا حدودی احتمال مشکلات سلامتی را تحت کنترل خود داشته باشید.  با ورزش منظم فشارخون شما کم شده و سطح کلسترول کاهش می‌یابد.

 

مدیریت خطرات در ورزش

ورزش فواید بسیاری دارد اما اگر ناگهان زیاد ورزش کنید می‌تواند برای شما خطرساز شود. برای مثال پس از ماه‌ها عدم تحرک، 60 دقیقه ورزش فشار اضافی بر دستگاه قلب و عروق و ماهیچه‌ها وارد کند. فراموش نکنید حداقل 5 تا 10 دقیقه قبل از هر بار ورزش بدنتان را گرم و سرد کنید. همچنین اگر متوجه شروع عوارضی مانند درد شدید در ماهیچه یا تنگی نفس شدید حتماً با پزشک خود صحبت کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040