۱۷ شهريور ۱۳۹۴

5 نکته برای بازیابی بدن پس از تمرین ورزشی

۱۷ شهريور ۱۳۹۴ 2670 بازدیدکننده 0 نظر
5 نکته برای بازیابی بدن پس از تمرین ورزشی در این مقاله می خوانید

پس از یک تمرین ورزشی چکار می‌کنید؟ پنج لازمه‌ی بازیابی بدن پس از تمرینات ورزشی در اینجا آورده شده است. ...

5 نکته برای بازیابی بدن پس از تمرین ورزشی

خوردن

بازیابی بدن پس از ورزش

مواد مغذی پس از ورزش برای حفظ سلامت و تناسب بدن ضروری‌اند. بنابراین باید بدانید پس از ورزش چه چیزی بخورید. خوردن مقدار معقولی از ترکیب کربوهیدرات‌ها و پروتئین خوب است زیرا جایگزین مواد غذایی مفیدی می‌شود که در زمان ورزش ازدست‌داده بودید. همچنین به فرآیند بهبود شما کمک می‌کند.

 

حرکات کششی

بازیابی بدن پس از ورزش

اگر یک ورزشکار باهوش باشید حرکات کششی را برای انتهای ورزش خود نگه می‌دارید. در این زمان ماهیچه‌های شما گرم است و انعطاف‌پذیری بدن شما راحت‌تر و آسان‌تر می‌باشد. اما بیشتر ما چه‌کاری انجام می‌دهیم؟ در پایان ورزش حرکات کششی انجام نداده و تنها دوش می‌گیریم. کشش عضلات در پایان ورزش برای حفظ سلامت مفاصل و ماهیچه‌ها مهم است و مانع بروز جراحت می‌شود.

 

استراحت کردن

بازیابی بدن پس از ورزش

در بازیابی بدن پس از ورزش این کار یک اشتباه است که اغلب ما مرتکب می‌شویم. پس از ورزش شما حس می‌کنید نیاز به زمانی برای استراحت دارید و روی مبل، صندلی یا رختخوابتان می‌افتید. این کار آشناست، این‌طور نیست؟ اما این یک اشتباه بزرگ است.

بازیابی بدن پس از ورزش و استراحت کردن هر دو لازم‌اند. ماهیچه‌های شما نیاز به زمانی برای بازسازی دارند و بدن نیز نیازمند زمانی برای استراحت است. اما شما به دو دلیل باید همچنان فعال بمانید. اول اینکه اگر به انجام حرکات ساده ادامه دهید مفاصل شما سرحال و متحرک باقی می‌مانند. دوم اینکه از طریق گرمازایی بدن بدون ورزش کردن (NEAT ) کالری بیشتری می‌سوزانید.

 

بنویسید

بازیابی بدن پس از ورزش

باور داشته باشید یا نه، نوشتن احساساتتان درباره‌ی ورزش ممکن است به شما کمک کند تا طولانی‌مدت برنامه‌ی ورزشی خود را اجرا کنید. یک دفترچه‌ی ورزش به‌عنوان یادآوری برای پیشرفت شما و رسیدن به اهدافتان خواهد بود. اگر در کاهش وزن و یا تکمیل برنامه‌ی ورزشی خود به مشکل خوردید این دفترچه به شما کمک خواهد کرد.

ایده‌ی خوبی است که پس از ورزش چند دقیقه نشسته و درباره‌ی احساساتتان در حین ورزش بنویسید، مثلاً:

چه ورزشی انجام دادید؟

در زمان شروع این ورزش چه حسی داشتید؟

در حین ورزش چه احساسی داشتید ( احساس قدرت؟ اعتمادبه‌نفس؟ اضطراب؟ )

 

برنامه‌ریزی کنید

بازیابی بدن پس از ورزش

مهم‌ترین بخش از فعالیت‌های بعد از ورزش کدام اند؟ یک خودکار، یک تلفن همراه، یک تقویم و یا هرچیزی که بتوانید برای جلسات و کارهای بعدی خود با کمک آن برنامه‌ریزی کنید. زمانی که ورزش شما تمام شد باید زمانی را برای جلسه‌ی بعدی تمرین مشخص کنید، این کار مهم‌ترین بخش از دستور کار شماست. با این کار مطمئن هستید که ورزش شما تکرار خواهد شد.

البته برنامه‌ی شما نباید بر مبنای انجام همان ورزش باشد. بهترین برنامه‌ی ورزشی برای کاهش وزن شامل انواع متفاوت حرکات ورزشی، فواصل زمانی مختلف و انواع مختلف آموزش است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040