۲۴ خرداد ۱۳۹۴

فواید ورزش

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ 3119 بازدیدکننده 0 نظر
فواید ورزش در این مقاله می خوانید

اگر کسی به شما روشی برای زندگی سالم‌تر و طولانی‌تر نشان دهد آن را دنبال نمی‌کنید؟ اگر این روش درست باشد خوب به نظر نمی‌رسد؟ این روش همان ورزش است. ...

فواید ورزش

بر اساس یک تحقیق صورت گرفته نشان داده‌شده است ورزش گنجینه‌ای ارزشمند برای کیفیت بهتر زندگی است. ورزش منظم نه‌تنها در کاهش وزن به شما کمک می‌کند بلکه خطر بیماری‌های مزمن و متفاوتی را کاهش می‌دهد.

 

بیماری‌های قلبی

فواید ورزش

ورزش منظم سبب تقویت ماهیچه‌های قلب، کاهش فشارخون، افزایش کلسترول خوب و کاهش سطح کلسترول بد می‌شود.همچنین ورزش جریان خون را بهتر کرده و به کارکرد درست قلب کمک می‌کند. همه‌ی این‌ها خطر سکته‌ی قلبی، بیماری‌های قلبی و فشارخون بالا را کاهش می‌دهد.

 

سکته

فواید ورزش

فعال بودن خطر سکته و مرگ بر اثر آن را کاهش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که ورزش نمی‌کنند بیست درصد بیشتر در خطر سکته قرار دارند.

 

دیابت نوع 2

فواید ورزش

ورزش می‌تواند به کاهش وزن کمک کرده و سبب پیشگیری و کنترل دیابت شود. کاهش وزن می‌تواند حساسیت انسولین را افزایش دهد و میزان سطح کلسترول و قند خون را بالا ببرد. همچنین ورزش فشارخون را کاهش می‌دهد.

 

چاقی

فواید ورزش

ورزش به کاهش چربی‌های بدن و افزایش حجم ماهیچه‌ها کمک می‌کند و سوختن کالری در بدن را بهبود می‌بخشد. ترکیب کاهش میزان کالری و ورزش روزانه بلیتی برای کاهش وزن است. کنترل چاقی حیاتی است زیرا چاقی عامل اصلی بسیاری از بیماری‌هاست.

 

کمردرد

فواید ورزش

می‌توان با یک برنامه‌ی ورزشی مناسب از کمردرد جلوگیری کرده و یا آن را مدیریت کرد. این برنامه‌ی ورزشی شامل تقویت و انعطاف‌پذیری ماهیچه‌هاست.

 

پوکی استخوان

فواید ورزش

ورزش‌های کاهش وزن ( مانند پیاده‌روی، کوهنوردی، رقص و یا بلند کردن وزنه ) ساختار استخوان را محکم کرده و از پوکی استخوان در زنان پس از یائسگی پیشگیری می‌کنند. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر یک برنامه‌ی غذایی سرشار از کلسیم و ورزش منظم برای کاهش وزن داشته باشید.

 

فواید روانی

فواید ورزش

افزایش اعتمادبه‌نفس یکی از بیشترین مزایای ورزش است. در حین ورزش بدن شما از خود مواد شیمیایی‌ای آزاد می‌کند که می‌توانند روحیه‌ی شما و طرز فکرتان نسبت به خودتان را عوض کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040