۲ خرداد ۱۳۹۴

ورزش های مفید برای کاهش وزن

۲ خرداد ۱۳۹۴ 4512 بازدیدکننده 0 نظر
ورزش های مفید برای کاهش وزن در این مقاله می خوانید

برای کاهش وزن اغلب به شما روش‌های ورزشی پیشنهاد می‌شود زیرا در حقیقت ورزش بهترین روش برای رسیدن به این هدف است. در اینجا هفت ورزش مؤثر برای رسیدن به هدفتان برای شما جمع شده‌اند. ...

ورزش های مفید برای کاهش وزن

شما می‌توانید این ورزش‌ها را در خانه، در سفر، محل کار و یا هرجی دیگری بدون نیاز به تجهیزات خاصی انجام دهید. ( به‌جز یک کفش ورزشی و پشتکار مداوم برای رسیدن به هدف )

 

ورزش تنظیم سرعت

ورزش تنظیم سرعت

این ورزش به هر ورزشی با سرعت‌های متغیر گفته می‌شود. برای مثال اگر پیاده‌روی می‌کنید و یا شنا می‌روید این ورزش را با سرعت‌های مختلف انجام دهید. می‌توانید حدود یک دقیقه راه بروید، سپس کمی به‌سرعت خود افزوده، دوباره به‌سرعت عادی بازگردید. این کار را چند بار تکرار کنید. ورزش تنظیم سرعت به بدن کمک می‌کند تا با سیستم  ایروبیک تطبیق یابد ( ضربان قلب، تنفس و سوخت‌وساز بدن ) و برای کاهش وزن کالری بیشتری سوزانده و ماهیچه‌ها تقویت شوند.

 

پیاده‌روی

پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از بهترین ورزش‌هایی است که می‌توانید در برنامه‌ی ورزشی خود قرار دهید. مردان و زنان می‌توانند این ورزش را به‌عنوان روشی برای سوزاندن کالری با هم انجام دهند. یک ساعت پیاده‌روی با تنظیم سرعت می‌تواند حدود 500 کالری یا بیشتر بسوزاند. بزرگ‌سالان باید حدود 5 تا 10 دقیقه پیاده‌روی در یک روز را شروع کرده و با آرامی با افزایش حدود 5 دقیقه در هر بار زمان ورزش را افزایش دهند تا سیستم قلبی عروقی و ماهیچه‌ها با تغییرات جدید وقف یابند.

 

اسکوات

اسکوات

این ورزش یک روش عالی برای سوزاندن چربی است زیرا از بیشترین گروه ماهیچه در بدن استفاده می‌کند. اسکوات ورزشی است که شامل حرکات دراز و نشست در بدن است که شبیه به حرکت بلند شدن از صندلی است. در حقیقت برخی مربیان پیشنهاد می‌دهند که با بلند شدن و نشستن از روی صندلی این ورزش را تمرین کنید. روش صحیح آغاز ورزش اسکوات این است که پشتتان صاف باشد، پاها را به عرض شانه بازکرده و دست‌ها نیز باز شوند. زانوها هم‌راستا با مچ پا قرار گیرند و پایین بروید تا باسن شما با صندلی برخورد کند. سپس به همان حالت ایستاده‌ی قبلی بازگردید. درنهایت استفاده از صندلی را کنار گذاشته و حالا می‌توانید اسکوات را با روش درستی انجام دهید.

 

لانج

لانج

ماهیچه‌های به کار گرفته‌شده در ورزش لانج نیز مشابه اسکویت است اما می‌توان در آن از ماهیچه‌های بیشتری در پا استفاده کرد و تعادل را بهبود بخشید. لانج به طریق زیر انجام می‌شود:

یک‌قدم به جلو بردارید به‌طوری‌که زانوی پا زاویه‌ی 90 درجه داشته باشد. ستون فقرات شما باید صاف بماند. همزمان پای عقبی به زمین نزدیک شده و انگشتان بیشترین وزن بدن را تحمل می‌کنند. سپس به حالت ایستاده بازگشته و این کار را با پای دیگر تکرار کنید.

 

شنا

شنا

شنا ورزشی کلاسیک برای تقویت بالاتنه ( شانه، قفسه‌ی سینه و ماهیچه‌ی سه سر بازویی ) و ماهیچه‌های شکمی است.  بزرگ‌سالان باید برای این ورزش در ابتدا دست‌ها کمی بیشتر از عرض شانه باز کنند، به صورتی که دست روی یک وسیله‌ی ثابت مانند لبه‌ی کابینت آشپزخانه قرار داشته باشد. سپس آرنج را خم کرده تا قفسه‌ی سینه لبه‌ی کابینت را لمس کند. تنها اجازه دهید انگشتان پا خم شوند و کمر و پاهای شما صاف بمانند. سپس بدن را از روی کابینت هل داده و بلند کنید تا دست‌ها کاملاً صاف شوند.

 

دراز نشست

دراز نشست

دو روش برای آغاز این ورزش وجود دارد: می‌توانید روی زمین یا سطحی به‌جز یک قالیچه دراز بکشید و دست‌هایتان را پشت سرتان قرار دهید ( هرگز سر را با دست‌ها بلند نکنید )، زانوها را خم‌کنید تا کف پا صاف روی زمین قرار گیرد. درروش دیگر می‌توانید همین کار را انجام داده، اما زانو خم بوده و کف پا نیز با زمین تماس نداشته باشد. زمانی که پاها را جدا از زمین می‌گذارید به شما کمک می‌کند پشتتان خم نشود، مشکلی که ماهیچه‌های شکمی را ضعیف می‌کند.
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040