۲۴ دي ۱۳۹۳

آیا انجام دراز نشست برای کاهش چربی شکم فایده‌ای دارد؟

۲۴ دي ۱۳۹۳ 4453 بازدیدکننده 0 نظر
آیا انجام دراز نشست برای کاهش چربی شکم فایده‌ای دارد؟ در این مقاله می خوانید

ورزش و رژیم غذایی، مدت‌ها توصیه‌های اساسی کاهش وزن بوده‌اند. اما برخی افراد نمی‌دانند اگر چربی شکم زیادی دارند، چقدر باید ورزش کنند، و این که آیا تنها انجام دراز نشست فایده‌ای دارد یا نه؟  ...

آیا انجام دراز نشست برای کاهش چربی شکم فایده‌ای دارد؟

 

برای کاهش چربی شکم، تمرکز بر دراز نشستِ تنها، کافی نیست 

دراز نشست برای کاهش چربی شکم

اگر چه دراز نشست ورزش خوبی است اما برای از بین بردن چربی‌های شکم کافی نیست. 

تمرکز بر این بخش از بدن باعث نمی‌شود به اندازه کافی کالری بسوزانید تا وزن اضافه‌تان را کاهش دهید. 

 

باهر نوع ورزش باید 500 کالری در روز بسوزانید تا تنها 450 گرم چربی در هفته از دست بدهید. علت این که دراز نشست کافی نیست این است که بدن تصمیم می‌گیرد هنگامی که ورزش می‌کنید از کجا چربی اضافی را مصرف کند بنابراین این که چربی کجا حذف شود تحت کنترل شما نیست. 

 

دراز نشست به ساخت عضلات شکم کمک می‌کند 

دراز نشست برای کاهش چربی شکم

با انجام تعداد زیادی دراز نشست عضلات شکم را محکم و تقویت می‌کنید. این به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید اما مدت زیادی طول خواهد کشید که تنها با این تمرین، واقعاً چربی اضافی دور شکم خود را کاهش دهید. 

احتمالاً با تقویت و ساخت عضلات شکم، چربی‌های که روی آن ماهیچه‌ها قرار دارند برجسته‌تر به نظر خواهند رسید.

 

ورزش منظم شما را قادر می‌سازد وزن اضافی‌تان را کاهش دهید 

دراز نشست برای کاهش چربی شکم

ورزش از هر نوعی که باشد برای بدن شما خوب است به شرطی که با شدت متوسط و به اندازه کافی انجام شود. توصیه‌های استاندارد 150 دقیقه ورزش در هفته را لازم می‌دانند. 

خود ورزش شما را قادر می‌سازد فرم بدن خود را بهبود بخشیده و آن را حفظ کنید و از اضافه‌وزن جلوگیری می‌نماید. وقتی ورزش با رژیم غذایی مناسب ترکیب شود می‌توانید وزن کلی خود را از دست داده و چربی اضافی شکم را نیز کاهش دهید. 

مقدار ورزش نیز مهم است. یک برنامه ورزشی منظم باعث می‌شود بتوانید در کاهش چربی شکم موفق باشید. 

 

بهترین راهبرد برای حذف چربی شکم 

دراز نشست برای کاهش چربی شکم

حذف چربی شکم نیازمند برنامه کلی ورزشی است که به شما در کاهش وزن کلی کمک کند. با تداوم ورزش و کاهش وزن، وزن کلی‌تان کاهش‌یافته و دیر یا زود از چربی شکمتان نیز کاسته می‌شود. 

نوع ورزشی که می‌خواهید بر آن تمرکز کنید، باید ورزش‌هایی باشد که بر کل میانه بدن تمرکز داشته باشد نه برخی عضلات آن. به این ترتیب می‌توانید سریع‌تر کالری بسوزانید که منجر به کاهش وزن سریع‌تر می‌شود. 

 

شمار کالری‌های دریافتی‌تان در روز را کاهش دهید 

دراز نشست برای کاهش چربی شکم

فرقی نمی‌کند چه نوع ورزشی انجام می‌دهید، مسلماً اگر مقدار کالری دریافتی خود در روز را کاهش دهید سریع‌تر وزن کم می‌کنید. 

اگر سبزیجات، میوه، و فیبر بیشتر و کربوهیدرات کمتری مصرف کنید هنوز با وجود دریافت کالری کمتر احساس سیری می‌کنید. همچنین محصولات حاوی قند و شربت ذرت با فروکتوز بالا مانند نوشابه را محدود کنید. 

به یاد داشته باشید که خوردن منظم برای تنظیم متابولیسم لازم است. اگر وعده غذایی را حذف کنید، بدن شما حتی بیش از پیش تلاش می‌کند که هر گونه قندی که دریافت می‌کنید را ذخیره کند و بنابراین کاهش وزن سخت تر از پیش می‌شود. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040