۱ مهر ۱۳۹۳

رکوردهای جهانی عجیب در ورزش

۱ مهر ۱۳۹۳ 6233 بازدیدکننده 0 نظر
رکوردهای جهانی عجیب در ورزش در این مقاله می خوانید

در این مقاله با عجیب ترین رکوردهای ورزشی آشنا خواهید شد. ...

رکوردهای جهانی عجیب در ورزش

سریع‌ترین دو با کفش پاشنه بلند

جولیا پلیچر با انجام سریع‌ترین دو با کفش پاشنه بلند، وارد کتاب رکوردها شد. این خانم آلمانی توانست مسافت 100 متری را در زمان 14.531 ثانیه بدود.

 

سنگین‌ترین زن ورزشکار جهان

سنگین‌ترین زن ورزشکار زنده دنیا، شارن الکساندر است که وزن او به 203.21 کیلوگرم می‌رسد.

 

بیش‌ترین ژانگولربازی با توپ

رکوردهای جهانی عجیب

 

ژانگولربازی می‌تواند در بهترین زمان‌ها کار سختی باشد، اما الکس بارون آن را وارد مرحله‌ی جدیدی کرد. او 11 توپ را برای 23 بار متوالی بالا انداخت و گرفت تا یک رکورد از خود به جای بگذارد.

 

مسن‌ترین ژیمناستیک کار

جوانا کواسی مسن‌ترین ژیمناستیک کار رقابتی است که حدود 86 سال سن دارد.

 

مردی با بزرگ‌ترین عضلات بازو

رکوردهای جهانی عجیب

 

مصطفی اسماعیل تفنگ ندارد ... توپ ندارد ... بازوکا دارد! مصریان رکورد جهانی بزرگ‌ترین عضلات بازو را در اختیار دارند. سایز بازوی چپ در حالت خم 64.77 سانت و در حالت صاف 62.23 سانت است و بازوی راست در حالت خم 63.5 سانت و در حالت صاف 60.96 سانت.

 

طولانی‌ترین پرش به عقب

رکوردهای جهانی عجیب

 

این مرد در گام‌های خودش فنر داشت (نه واقعاً !) و توانست با پرش به عقب به طول 3.75 متر یک رکورد جهانی برای خود ثبت کند.

 

پایین‌ترین اسکیت بازی لیمبو

رکوردهای جهانی عجیب

 

(اسکیت بازی لیمبو، نوعی از بازی اسکیت است که در آن، فرد ورزش‌کار از زیر موانع افقی همانند میله‌ها عبور می‌کند بدون اینکه با آن‌ها تماس داشته باشد)

روحان کوکان هفت ساله، میله‌ی اسکیت لیمبو را پایین آورد و توانست با عبور از ‌زیر موانع 25 سانتی در یک مسیر 10 متری،  رکورد جهانی این رشته را کسب کند.

 

مسن‌ترین شرکت‌کننده‌ی دو مسافت در جهان

رکوردهای جهانی عجیب

 

اعتقاد بر این است که فوجا سینگ، که در سن 101 سالگی در مسابقات دو شرکت کرده بود، مسن‌ترین دونده‌ی دو مسافت تمام تاریخ  است. سینک زمانی که در سن 89 سالگی کارش را شروع کرد، عناوین خبری بسیاری در سطح بین‌المللی به دست آورد، اما درست چند هفته قبل از تولد 102 سالگی خود دست از دویدن کشید.

 

نگه‌داشتن حالت تخت شکم

یک مرد 68 ساله از گلدکست به نام پاول درینان، رکورد جهانی برای نگه‌داشتن حالت پلانک شکمی را زد. زمان او برای این کار 33 دقیقه و 40 ثانیه بود که این رکورد، رکورد قبلی را به میزان خارق‌العاده 14 دقیقه افزایش داد.

 

پرش بانجی پی در پی

یک مرد انگلیسی به نام اسکات هانتلی با انجام  105 پرش بانجی در 7.5 ساعت، رکورد جهانی این کار را شکست. او که به دنبال این بود که بیشترین فایده را از تلاش خود ببرد، پرش خود را از پل بلوکران در جنوب آفریقا انجام داد که به عنوان بلندترین نقطه‌ی پرش با طناب روی زمین شناخته می‌شود.

 

بزرگ‌ترین گردهمایی افراد ماسک پوش  

رکوردهای جهانی عجیب

 

جمعیتی حدود 41000 نفر از طرفداران در استادیوم آنجل در آناهایم کالیفرنیا که ماسک به صورت داشتند، رکورد جهانی بزرگ‌ترین گردهمایی افراد ماسک پوش  را برای خود ثبت کردند. این افراد ماسک های کشتی کچ که لوگوی تیم ها روی آن زده شده بود را به صورت داشتند.

 

طولانی‌ترین پایین آمدن از آبشار با کایاک

تایلر برت امریکایی، در سال 2009 از ارتفاع 57 متری آبشار پالئوس در ایالت واشنگتن پایین آمد.

 

سریع‌ترین سفر پیاده از وسط استرالیا

در سال 2002 دانی مک‌لورکان، زمان آزاد خود را صرف پیاده‌روی از وسط تمام قاره‌ی استرالیا کرد. مکلورکان رکورد 67 روز و 2 ساعت و 57 دقیقه را برای راه رفتن از ساحل کاتسلو در پرت به ساحل بوندی در سیدنی شکست.

 

بیش‌ترین توپ‌ بسکتبال که در یک پرش به صورت آبشاری وارد تور شدند

رکوردهای جهانی عجیب

 

در طول مسابقات بسکتبال اسلم دانک آمریکا در سال 2011، جاوال مکجی رکورد وارد کردن 3 توپ در یک پرش را برای خود ثبت کرد. بااین‌حال این تلاش استثنایی کافی نبود که آن‌ها را برنده مسابقات کند.

 

بلندترین پرتاب توپ گلف در حالت نشسته

رکوردهای جهانی عجیب

 

دال شپارد استرالیایی از ایستادن برای هر ضربه در گلف خسته شد. بنابراین او تلاش کرد تا نشسته به توپ ضربه بزند و با پرتاب توپ تا مسافت 113.55 متر در یک زمین بازی گلف در ویکتوریا در سال 2009 یک رکورد برای خود ثبت کرد.

 

ماراتون ضربات متوالی به کیسه بوکس

رکوردهای جهانی عجیب

 

رون سارچیان از کالیفرنیا، با ضربه زدن به یک کیسه بوکس به مدت 36 ساعت و 3 دقیقه، رکورد جهانی این کار را برای خود ثبت کرد. احتمال دارد که این روش او برای خالی کردن همه خشمش بوده باشد

 

بلندترین تخته موج سواری

در سال 2005 فردی به نام نو هایمن یک تخته موج‌سواری با طول 12 متر، عرض 3 متر و ضخامت 30 سانت ساخت. بعدها این تخته در کوینزلند به آب انداخته شد .

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040